| GIRLBELIEBER a întrebat:

Salut TPU! vreau sa va intreb ceva mai personala. am un prieten aproximativ de 4 luni la inceput a mers foarte bine ne alintam si chestii de astea da d ela un timp nu prea raspunde la mesaje ma evita si chiar cand e pe Facebook numi scrie asteapta sa ii scriu eu si chiar daca ii scriu incheie foarte repede si cu cuvinte seci si scurte. de la un momendat am observat ca si colegele mele il au ca prieten....ne-am certat o data foarte tare pe chestia asta eu il tot sunam ii trimiteam mesaje si vedeam ca nu raspundea ii ziceam ca nu ma iubeste si ca are pe alta.el sa enervat..neam certat dar ne-am impacat [el a venit inapoi] eu il inteleg si pe el ca munceste [locuieste la casa] si ca il ajuta pe tatal lui care e mecanic dar la 10:30 sa nu raspunda la mesaj? eu imi fac griji pentru ca sunt la 36 kl distanta de el! iar eu sunt mai grijulie intr-o relatie pun foarte mult suflet in ele dar la urma eu sufar. nu stiu ce sa fac! VA ROG! DATIMI NISTE SFATURI?!

6 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Tu dai mai mult si primesti foarte putin. Esti si posesiva, incerci sa controlezi totul.
Probabil ca incerci sa aduci relatia la nivelul la care era la inceput. Din cite descrii, ea e alta acum si din pacate, asta nu se mai poate.
Probabil ca i-ai oferit prea mult(e), el a ajuns sa creada ca i se cuvine, te vrea si pe tine, dar nu te vrea doar pe tine...
E greu, dar incearca sa te rupi si nu-i mai gasi scuze pentru indiferenta lui.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l interesezi.Nu îi mai trimite mesaje.Fă un mic efort şi nu mai vorbi cu el. Dacă vrea ceva o să te sune iar dacă nu, cred că tu cunoşti deja răspunsul clar al problemei tale.

| AndyLavy a răspuns:

Am avut aceiasi problema acum ceva timp. parerea mea este ca ar trebui sa va intalniti fata in fata cat de curand, undeva doar voi doi si sa vorbiti despre acest lucru.
Intreaba-l ce asteapta de la tine si de la relatia cu tine, spune-i nemultumirile tale si el sa le spuna pe ale lui. Poate asta ii este firea, este mai libertin, sunt si astfel de persoane. insa daca schimbarea este brusca atunci sigur ceva s-a intamplat intre voi. Nu te poate ajuta nimeni, decat tu, si el, comunicand si rezolvand intr-un fel sau altul problema.
Nu are rost sa te consumi degeaba. INtreaba-l si vbeste cu el, daca te iubeste va intelege si isi va schimba comportamentul, pentru ca nu are sens sa fii intr-o relatie in care nu esti fericita.
Comunicarea le rezolva pe toate. NU spun ca are pe alta, insa poate exista si aceasta varianta. Sau poate are niste probleme in familie care il nelinistesc. sa iti spuna motivul pentru care se comporta asa cu tine pentru a putea lua o decizie.
Intr-o relatie nu este totul lapte si miere, mai exista si astfel de momente insa nu pot dura la nesfarsit. Daca te iubeste o sa treceti peste, daca nu nu are rost sa mai continui cu o persoana care te face sa suferi si nu te respecta.
succes si sper sa rezolvi aceste neintelegeri cat mai repede.

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Este simplu, daca esti lucida vei intelege ca nu ii pasa, asa ca gaseste alt gajic.

| R1e2b3e4c5a6 a răspuns:

E momentul sa incheiati aici straight face. Se vede ca are ceva pe suflet ( legat de tine) si ca de asta te evita. La fel i-am facut si eu prietenului meu, dar nu am mai rezistat si i-am zis ca vreau sa ne despartim. straight face

| GIRLBELIEBER explică:

Aveti dreptate toti daca as putea vas da la toti fundita