| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

Salut TPU vreau sa va intreb de fiecare data cand imi doresc ceva imi apar pagini cu exact ceea ce imi doresc pe Facebook fara ca macar sa caut pe google mai mereu eu cred ca Facebook ne asculta voi ce parere aveti

Răspuns Câştigător
| Adbbmsh a răspuns:

Sunt total de acord cu tine!
Cand vorbesc cu cineva despre un obiect anume, imediat apar reclame pe Instagram sau pe Facebook cu acel obiect!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, nu numai FB ci și tot Internetul. Eu dacă cumpăr ceva de pe net, apoi zile întregi îmi apar mesaje și reclame cu produsele respective.

| Totenkampf a răspuns:

Ai aici și testul făcut de un individ:

https://www.youtube.com/watch?v=zBnDWSvaQ1I

| DerOberhammer a răspuns:

E simplu. Cand intrati pe toate prostiile de site-uri, si cand apare o casuta enervanta cu "cookies" normal o confirmi. Acele Cookies sunt mici "postasi" care Transfera informatiile pe site-urile pe care intri.