| MonicaPis a întrebat:

vreau sa va intreb voi cand ia-ti zis mamelor voastre cand va venit civ\clul cum a reactionat a mea nu stie ca ma gandesc la asta si nu stiu cum sa-i spun va rog ajutati-ma

fundita big grin!

Răspuns Câştigător
| Eternitas a răspuns:

Însă nu este nimic grav. Îi poţi spune că ţi-a venit menstruaţia şi ea te va sfătui ce să faci şi cum să faci. Trebuie să schimbi tamponul la 3 ore şi chilotul dacă este pătat şi să suporţi durerea de burtă...în caz de vrei să scapi de ea poţi să iei un paracetamol. O s-o mai potolească. Sunt sigură că acelaşi lucru o să-ţi spună şi mama ta! Nu te speria! Reţine data când ţi-a venit să ştii când o să mai apară.

3 răspunsuri:
| NoSens a răspuns:

Ii spui asa mami am nevoie de un tampon sh va intelege ea singurabatting eyelashes

| iSaidNo a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie rusine.Doar e mama ta si te va intelege.Ii spui ca iti trebuie un tampon si va intelege.Mult success!

| 112desert a răspuns:

Pai nu trebuie sa iti fie rusine de mama ta. Trebuie sa ii zic clar asta si ea o sa te ajute. Mamei mele i-am spus la Auchan chiar de ziua mea si repede a sarit in ajutorul meu. SUCCES!( cu toate ca nu ai nevoiewinking )