| IdealShade a întrebat:

Salut tupu! Am o problema: Prietena mea de vreo 2 saptamini s-a mutat la alta scoala si nu ne mai vedem, inainte ne duceam impreuna la scoala veneam, dar acum imi vine foarte greu fara ea, dupa primul simestru ma mut si eu in scoala cu ea, dar imi este foarte dor de ea decind s-a mutat nici nu neam mai vazut avem adaugator teme ceva lucruri pe acasa, simbata duminica se duce in sat eu pe acasa am treburi nu mai rezist imi este foarte dor de clipele petrecute impreuna.

Răspuns Câştigător
| AndreeaSiAndra a răspuns:

Din pacate prieteniile astea cu o fata la o scoala si celalta la alta sau una cls a 4 a si alta a 5 a nu rezista ptc ea la randul ei sunt sigura ca isi va face prieteni noi dar desigur ca pe tine nu te va uita daca mai vb putin pe mess si oricum iti zic eu ca la scoala aia unde e ea nu o sa stea in banca in fiecare pauza si se va gandii la tine, isi va face prieteni noi si asa dupa un anumit timp poate ajunge bf cu cineva de acolo deci mai bine ai actiona si tu si ai gasi pe altcineva cu care sa stai si in caz ca ea o vezi cu altcineva afara sa stai si tu cu acea noua prietena a ta ptc nu ar fi bine si corect ca ea sa te inlocuiasca si tu sa stai mereu cu gandul la ea.Deci multa bafta in continuare.

1 răspuns:
| pufosheniapufoshenia a răspuns:

Invata sa treci peste... cel putin pana te muti in scoala cu ea.Stiu cum e si eu am o prietena la fel de buna radem ne prostim impartim mancare ne mai certam dar ne impacam iar in urmatoarele 10 minute eu fac temele la mate romana si ea la restul si ni le distribuim una celeilalte si asa mai departe. Suntem ca doua surori. Tot ce pot sa zic e sa va intalniti intr-o zi sa faceti tot ce faceati inainte si poate asa o sa iti mai treaca dorul de ea.happy