| jonis a întrebat:

Salut tuturor. ajutati-ma va rog ca am si eu o problema am 24 ani si ma rosesc cind merg pe strada sau cind cineva se uita lung la mine, cum sa fiu asa cum sunt si sa nu rosesc.ma rusinez

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Nu ai cuperoza? Sau alta probleme medicala, se stii ca te poti inrosi si de la chestii de genul. In rest timiditatea ti-o poti rata la un psiholog sau tu singur in timp, trebuie sa te faci constient ca si ceilalti sunt oameni la fel ca tine, ca si ceilalti gresesc si nimeni nu are pretentia de la tine sa fii perfect, sa incerci sa iti depasesti zona de comfort si sa vorbesti mai mult cu oamenii mai ales necunoscuti, sa le zambesti si vezi ce se intampla.

| jonis explică (pentru BiuL):

Multumesc mult

| BiuL a răspuns (pentru jonis):

Cu placere.

7 răspunsuri:
| LiviuuuXD a răspuns:

Da ti-e rusine,in privinta asta nu prea ai ce sa ii faci, asa e firea ta (personalitatea), nu poti sa ti-o schimbi decat daca prinzi putin tupeu, dar si asta e cam. greu, incearca sa intri pe chat pana se ia unu de tine si te injura, apoi injura-l si tu ca mai prinzi din tupeu.

| jonis explică (pentru LiviuuuXD):

E de la sine si nu pot scapa de asta.dar mersi mult pentru raspuns

| Hotmama12 a răspuns:

Se zice ca oamenii care rosesc au sentimente happy

| jonis explică (pentru Hotmama12):

Cred ca asa este, dar cum sa scap de asta ca numi ma simt bine cind rosesc

| SaTaRRaL a răspuns:

Am 14 ani si tocmai am inceput sa citesc o carte despre inteligenta emotionala cm iti poti controla mai usor sentimentele sau de ce se intampla ele. Incearca sa o citesti poate te v-a ajuta pe mine ma ajuta.Cartea este:Inteligenta emotionala