| anonim_4396 a întrebat:

Salut Tuturor: Am fost cu o fata timp de 5 luni de zile si ne iubeam f mult, dar in ultima vreme s-a cam schimbat, nu mai era ea nu stiu ce s-a intamplat cu ea! am luat hotarare asa ne despartim! Si acum dupa o luna plang dupa ea, nu mai pot de dorul ei, cand vb pe mess Imi zice ca ma iubeste enorm de mult, si plange Si cand ma suna! Da eu parca nu mai am puterea sa o iert! Ce sa fac? ia nu stie, da eu plang dupa ea in fiecare seara, o am in gand in fiecare zi! am incercat si cu alte relatii da nu pot sa mai iubesc pe alcnv! pentru mine ea era totul! Ce as putea face so uit?

Răspuns Câştigător
| JustShadows a răspuns:

Buna!happyHey, dar ea nu ti-a gresit cu nimic, poate ca trecea printr-o perioada mai diferita, dar daca spui ca o iubesti atunci trebuie sa stii ca iubirea presupune sa-l accepti pe cel de langa tine asa cum este. Tu spui ca ea te iubeste, si ca tu o iubesti, iar parerea mea este ca in momentul in care doua persoane se iubesc, isi iarta greselile, si incearca sa le repare. Vorbeste cu ea si spune-i ca o vrei alaturi, si ca-ti este greu fra ea, spune-i exact ceea ce simti, si sunt sigura ca va intelege.Va puteti salva relatia, nu arunca ceea ce ati cladit impreuna din cauza unei neintelegeri.Gandeste-te la cat de bine va fi dupa ce va veti impaca!:X Ai grija de tine!happy

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Dar, totusi de ce sa o uiti cand poti sa o ierti si sa va continuati relatia de unde ati lasat-o? Exista o greseala comuna:nu e vina ei si nici a ta.Pe aceasta premisa trebuie sa mergi ca sa reusesti.De ce sa sufere si tu si ea.Toti gresim Razvane si toti avem nevoie de o a doua sansawinking

| smile a răspuns:

Poate timpul va vindeca ranile. ascultati inima