| veraa1234 a întrebat:

Salut tuturor! Am sa pun o intrebare care ii apartine prietenei mele, nu mie doar ca n-are cont si nu vrea sa-si faca.
Asa. Problema ei e ca a avut o viata teoretic normala pana acum. A invatat binisor, a avut un numar rezonabil de prieteni(printre care si eu laughing )
din punctul meu de vedere nu gasesc nimic rau sau anormal in asta. Dar ea -nu. Nu ii mai place viata ei. Se plange toata ziua ca vrea sa arate ca nu stiu ce colega. Ca vrea si ea un iubit ca aproape toate fetele. Ca vrea sa aiba notele nu stiu cui. Ca vrea sa se machieze dar mama ei nu o lasa.
Eu sincera sa fiu nu stiu cu ce as putea sa o ajut sau ce ar putea ea singura sa faca. Ne puteti ajuta? Mda...acum observ ca e o problema colectiva

Răspuns Câştigător
| diapopa a răspuns:

Tu nu poti sa o ajuti cu nimic! ea trebuie sa isi schimbe gandirea si sa nu se mai compare cu cei di jurul ei! poate ca nu observati, dar fiecare persoana are problemele ei. puteti sa fiti sigure ca colegele voastre nu sunt asa perfecte pe cum vor sa para. ce rezolva daca se uita dupa celelalte? daca vrea ce au ele? oricum nu poate sa primeasca ce au ceilalti:
(asta ar putea sa faca)
-daca vrea notele altcuiva(ma gandesc ca persoana respectiva are note mai bune) : SA MUNCEASCA PENTRU ELE!
-vrea iubit? pentru ce? va veni si momentul ei, iar daca isi doreste iubit doar pentru ca toata lumea are este ceva foarte gresit! sa stea linistita ca nu o sa moara singura laughing
-legat de machiaj: cati ani aveti, dragele mele? daca aveti sub 16 ani va sticati fata cu machiajele. mama ei stie de ce nu o lasa. poate acum nu intelegeti, dar nu are nici un rost sa te machiezi; adica inteleg si e ok la anumite evenimente, dar doar daca esti mai mare.
sper ca v-am ajutatwinking pupici :*

| veraa1234 explică (pentru diapopa):

Da! Ai mare dreptate. Avem 16 ani. Clasa a 9 -a Multumim mult de ajutor. In special eu pentru ca ii voi arata raspunsul tau si poate ca ce ai scris o va convinge si o va face ma sigura pe ea si astfel ma simt linistita ca si-a revenit. Multumim inca odata! laughing

| diapopa a răspuns (pentru veraa1234):

Oricand poti sa apelezi la mine si printr-un mesaj privat, daca nu vrei sa postezi public happy cu mare drag oricand!

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

O poti ajuta cu multe daca doresti sa o pierzi sau cu nimic in caz contrar. Daca va avea toate cele mentionate de tine, iti va gasi prietene pe masura si s`ar putea sa te lase.Deci ori faceti asta impreuna, ori deloc.

| veraa1234 explică (pentru WaterDrop):

Multumesc mult! Imi este util raspunsul tau!