| Salmancan007 a întrebat:

Salut tuturor! As avea nevoie de un sfat in privința unei legături puternice cu o fostă colegă. Deci totul a inceput in clasa a 5-a cand am cunoscut o si am fost asa ca sa zic împreună pana in a 7-a. În semestrul al doilea nu stiu ce s-a intamplat ca m-am trezit cu un mesaj care suna cam așa "De acum nu te mai cunosc si tu nu ma mai cunoști, nu mai vreau să îmi pronunți numele". La școală am incercat sa vorbesc de mai multe ori cu ea dar nu a avut nici un efect si dintr-o data fara sa imi dau seama m-am distanțat foarte mult de prieteni, familie si tocmai acum imi dau seama de aceste lucruri. Acuma sunt in a 9-a la lm si nu am mai vorbit cu ea de la sfarsitul anului in a 8-a. As vrea sa o abordez cumva nu stiu ce să-i scriu sau cum sa procedez eu inca tin la ea mai mult decat credeam nu stiu daca ea mai simte ceva pentru mine. Nici acum nu știu ce să întâmplat, din cate stiu nu am făcut nimic greșit. Vreau niște păreri. Mersi tuturor!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| anșa a răspuns:

Cred că ar trebui să rezolvi asta intr-o întâlnire,, face to face " așa doar prin mesaje nu vei fi luată în serios și dacă e o prietenă așa importantă ar trebui să clarifici asta alături de ea. Bine asta după ce trece nebuneala corona virus poate o convingi să vă întâlniți și să îți descarci sufletul. Dacă nu ai răbdare poți încerca cu mesaje dar nu cred că va avea un efect așa mare. Succes sper să îți recuperezi prietena ca să nu ai nici un regret pe viitor.

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Dacă tu știi că nu ai greșit cu nimic ar trebui să îi trimiți un mesaj și să o întrebi care a fost motivul distanțării.
Dacă nu îți răspunde ar trebui să lași trecutul în urmă și să nu o mai cauți.