| RoOByY a întrebat:

Salut tuturor, m-am apucat de Minecraft si sunt cam incepator, am descoperit multe lucruri de pe youtube si oricum vreau sa ma dau pe peaceful si sa imi construiesc tot ce trebuie, si dupa as vrea sa dau inapoi pe normal, are ceva adica o sa fie ceva inneregula? Funda celui ce ma ajuta

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Nu are nimic, dar o sa fie MULT mai plictisitor.
Minecraft este un simulator mai mult, daca stai sa te gandesti, nu vorbesc ca si expert in genurile de jocuri, dar l-am jucat mult, si na.
Deci, daca faci prostia asta, o sa fie totul ok, dar o sa ajugi sa termini cam tot ce poti face in joc.
Sa-ti faci casa, gradita, ferma poate, constructii, de nu mai ai idei, si te plictisesti, asa, daca joci pe normal, macar ai de cine sa fugi, ai de ce sa-ti fie frica, cum sa ai grija, etc.
Sfatul meu: Daca vrei sa ai parte de o experienta mai placuta, joaca jocul asa cum trebuie.