| anonim_4396 a întrebat:

salut tuturor, mi-am cumparat un pistol de airsoft si va rog sa-mi spuneti daca ma prinde politia cu el pe langa faptul ca mi-l confisca mai primesc si amenda?
tin sa precizez ca nu-ti trebuie permis de port arma pentru asa ceva

4 răspunsuri:
| princessmary a răspuns:

Da pentru ca tot timpul daca politia iti confisca ceva pentru aia trebuie sa si platesti adica amenda

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ar trebui sa ai probleme cu politia, dar tinel acasa sau ia-l cu tine doar daca te duci la o intalnire airsaoft sau ceva de genu, nu umbla cu el la vedere unde e lume, poate nici nu e autentic dar lumea se poate speria. Era o limita, de 2 juli parca, sub 2 juli e legal, peste iti trebuie permis (prea puternic).

| JimmyThePunk a răspuns:

Daca nu iesi cu el in public sau nu ameninti pe nimeni nici nu ti-l confisca ( vai ce va informati voi despre sportul asta )

| Roberto di Roma a răspuns:

Nu patesti nimic ca pistolul de airsoft e perfect legal