| Anonimus11111 a întrebat:

Salut tuturor! Vreau sa-mi cumpar un leptop nou si sunt nelamurit in anumite privinte. Eu folosesc leptopul mai mult pentru internet ( mess, facebook, etc.), dar si pe jocuri (online sau pe PC), am gasit un laptop care are exact ce-mi trebuie mai putin sistemul de operare. Scrie ca are sistem de operare linux. Intrebarea mea este: pot instala si alt windows in afara de cel descris la acel leptop, pentru ca mie nu-mi prea place linux? Si inca ceva ce inseamna daca un laptop are sistem de operare Boot-up Linux sau Linpus Lite for MeeGo?

2 răspunsuri:
| RazvanStefan a răspuns:

Linux e cel mai slab sistem de operare asa ca nu iti recomand. Un laptop bun e cam la 1500 lei sau mai mult. Da-mi un mesaj daca ai nevoie de mai multe informatii big grin

| feNNLike1 a răspuns:

Uite aici un laptop pe care l-am incercat personal, este al unui var de-al meu, ii merge orice joc de pe piata, se misca foarte repede.Sistemul lui de operare este Windows 7 dar este compatibil cu toate versiunile de windows.
http://www.cel.ro/......erprint-l/