| ShaPPer a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un laptop si la specificatii gasesc "Sistem de operare:Linux" sau orice alt sistem de operare. Daca imi cumpar un laptop cu sistemul de operare linux, il pot muta pe windows?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sigur ca da. Se sterge vechiul sistem si poti sa instalezi Windows.

2 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge dar ai grija ca de fapt Linux merge pe laptopuri si calculatoare mai slabute.Vezi in specificatii daca are cel putin 3 giga ram sa poti instala win 7. Daca are mai putin, nu poti instala win 7, sau mai mare deoarece iti va merge greu.Un win 7 merge perfect numai daca ai cel putin 2 giga.(memorie ram)