| InGeRaS2011 a întrebat:

Laptopurile cu sistem de operare Linpus Lite for MeeGo sunt bune?

6 răspunsuri:
| Rockerul23 a răspuns:

Practic,nu conteaza ce sistem de operare au, daca nu iti place, il schimbi.

| raidxp a răspuns:

happy si? nu poti pune xp-ul pe el? doar nu e dedicat.

| DLeonard a răspuns:

Este un Linux deci da, este mai bun decat windows. O sa iti ia ceva vreme sa te obisnuiesti cu el...

| dellyt a răspuns:

Da

| Preda_Ion_1972 a răspuns:

NU, in general Linpus Lite e instalat pe nootebook-uri care au o dotari destul de slabute, (Exemplu:Mini laptop ACER Aspire One AOD270-26Ckk, Intel Atom Dual Core N2600 1.60GHz, 10.1", 2GB, 320GB, Intel GMA 3650, Linpus -Pret in jur de 1000RON), daca o sa instalezi Windows7 si aplicatii care cer mai multe resurse, cred ca o sa se miste cam greu happy...Linpus e de fapt un linux facut speacial pentru sisteme mai slabute...

| Preda_Ion_1972 a răspuns:

NU, in general Linpus Lite e instalat pe nootebook-uri care au dotari destul de slabute, (Exemplu:Mini laptop ACER Aspire One AOD270-26Ckk, Intel Atom Dual Core N2600 1.60GHz, 10.1", 2GB, 320GB, Intel GMA 3650, Linpus -Pret in jur de 1000RON), daca o sa instalezi Windows7 si aplicatii care cer mai multe resurse, cred ca o sa se miste cam greu happy...Linpus e de fapt un linux facut speacial pentru sisteme mai slabute...