| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor, vreau sa va pun o intrebare. Ce sa fac ca sa am si eu prieteni? Inainte aveam, dar de un an m-am mutat si nu cunosc pe nimeni aicisad. M-am saturat as vrea si eusa am prieteni, sa ies in oras ...chesti din astea.
Ce cunosc sunt colegii.straight face, si mai cunosc cativa, dar...sunt cunostinte nu preteni... Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| costyn162 a răspuns:

Eu zic sa fii tu insuti si vei gasi persoane in preajma carora sa te simti bine...Este gresit sa te prefaci a fi altcineva doar pentru a intra intr-un grup. Daca esti tu vei gasi prieteni care sa te accepte asa cum esti, cu calitati si cu defecte.

| gaby24 a răspuns:

Pai prin colegi mai cunosti si altii dar numai nu fi intepat/a ca la majoritatea nu le plac, fi mai bagatoare un pic in siama si mai indrasneata si zambareata si nu cred ca nu veii reusi.succes