| yaygabriel a întrebat:

Urmeaza sa dau evaluarea nationala si ma intrebam daca stie cineva niste tips & tricks ca sa memorez mai usor materia sau pentru a ma ajuta la rezolvarea exercitiilor. Mersi

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Fiecare are un alt mod de a invata. Nu stiu cum inveti tu mai bine, doar tu poti sa iti dai seama de asta. Eu de exemplu retin mai usor prin imagini. Poti incerca sa iti faci diverse scheme si desene sa vezi daca functioneaza.

| yaygabriel explică (pentru Aasdfghj):

Mersi mult! Schemele ma ajuta, dar dureaza destul de mult sa le fac, asa ca am observat ca pot sa retin mai repede prin quiz-uri. Alta metoda pe care am gasit-o este sa scriu biletele cu intrebari si sa le amestec. Scriu asta in caz mai citeste cineva intrebarea!

2 răspunsuri:
| Dana1999 a răspuns:

Pana acum iti dezvoltai tu abilități de genul.