| sebi8956 a întrebat:

Salut! Urmeaza sa incep facultatea de horticultura la Bucuresti. Eu am terminat filologie si ma intrebam cat de greu imi va fi sa ma descurc cu matematica care se face. Profesorii o sa explice notiunile de la zero? De exemplu matriciile care se fac in a 11a (an in care eu nu am mai facut matematica). O sa am nevoie de meditatii? Sau o sa ma pot descurca si singur?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.La facultate nu se porneste de la 0. Dar poti apela la colegi sa te ajute. Poate ai noroc si dai peste cineva care nu iti cere bani.

Succes.

| Tokyo44 a răspuns:

As alege Bucureștiul dacă vrei sa întâlnești mai multe oportunități pe toate planurile.
Dacă vrei liniște și nu ai planuri, ambiții "mărețe" as alege Iași.
Oricând in viața vei putea sa te muți din București in Iași dar din Iași in București …nu pare prea ușor …