| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu daca as putea face facultatea de Automatica si Informatica Aplicata venind de la un liceu de arte, liceu in care mi s-au scos informatica si matematica inca din clasa a 11a. Ma pot descurca? Profesorii inteleg situatia? Sau imi va fi foarte greu sa ma descurc?

Funda!

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Teoretic poti da la orice facultate vrei, dar practic o sa-ti fie foarte greu pentru ca mai ales la informatica lucrurile esentiale se invata in ultinii 2 ani de liceu... poti insa sa faci meditatii ca sa fii cat de cat stapan pe materie.

| neutrino a răspuns:

Tu poti merge la orice facultate doresti, numai sa fii capabil sa si intri, sau sa ai banii necesari pentru o facultate privata. Facultatea mentionata de tine este o facultate grea, unde daca nu stapanesti bine matematica si tot ceea ce inseamna fizica, iti va fi foarte greu. Ced ca ai glumit atunci cand ai intrebat daca profesorii te-ar putea intelege.