| Uniberus a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati cu o problema mare.
Implinesc peste 2 luni 16 ani si ma tot gandesc ce voi face in continuare... Cum am sa imi traiesc viata. Sunt fan al muzicii Tehno si vreau sa merg la Untold, Electric Castle, Neversea. Totodata ma simt aiurea ca nu am o prietena si nu sunt timid cand vorbesc cu Fetele ( Nu intru in subiect )
Ascult o piesa de la Tiesto si inceputul si sfarsitul ma face sa ma gandesc la vara, la fata pe care o plac si dupa aia imi reamintesc ca are la randu ei un prieten si ca nu pot merge la festivale de genu din cauza ca nu am prieteni cu care sa ma distrez cu adevarat. Ies afara cu ei dar nu m as simtii bine alaturi de ei intr-un festival de genu.
Nu pot dormii noptile... ma gandesc ca am sa raman singur mult timp si pot sa imi traiesc viata. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te-ai gandit ca la 16 ani, cel mai important lucru este sa inveti ca sa-ti poti faceo cariera de succes in viata?
Muzica este doar o placere de timp liber, nu ceva de care sa depinda viata ta!
Axeaza-te pe invatat si prioretizeaza-ti activitatile de zi cu zi, ca saai cat mai putin timp liber sa te gandesti la prostii.
La 16 ani, abia a inceput adolescenta si ai o viata inainte sa-ti faci prieteni si sa te distrezi.
Oricum, la spectacole nu poti sa mergi neinsotit, ca limita de varsta este 18 ani!
Deci, cartea, invatat pe rupte, ales din timp o ramura la lice care iti place si care te pregateste pentu viata de adult.
Muzica si prietenii, sunt pentru weekend si vacante, in rest, scoala si seara, ajutor familiei prin casa si curte, care-i binevenit si imbucurator pentru toata lumea.

| StefanStefan3000 a răspuns:

Ai incercat sa citesti carti de dezvoltare personala?
Poate trebuie sa te consulti si cu parintii, ei de obicei te indruma foarte bine. Nici eu nu stiu ce sa fac si am 16 ani..intr-un final o sa ma dedicat 100% invatatului cand o sa imi vina mintea la cap, probabil anul viitor in a 11-a si o sa dau la academia de politia deoarece asa vrea tata si nanul meu care are post foarte mare si ma vor indruma. Incearca sa faci remixuri, vinde.le.
Documenteaza-te. Sunt destule joburi. Dar trebuie sa ai motivatie daca chiar vrei sa continui in aceasta directie. SUCCES