| obsercvayr a întrebat:

Varu`miu mai mic s-a jucat pe calculator si nu stiu ce a facut de acum imi vad tot calculatorul in ceata alba. Iar cand il aprind inloc de negru imi apare alb in ceata cu putin negru.
Stie cineva unde trebuie umblat sa il fac la loc? Multumesc.

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

A dat luminozitatea la maxim! Vezi pe tastatura ca ai la F-uri reglarea luminozitatii. Mai vezi ca ai si pe monitor buton de contrast.

| xXxMeLexyxXx a răspuns:

Depinde de ce pv ai de monitor eu am unul de la Asus si cand patesc asta este din cauza colurilor. Cauta prin pc si vezi unde gasesti sa refaci culorile...asa se intampla la unele jocuri.

| Dєєa a răspuns:

Nu a dat lumina la maxim?

| wsernameinvalid a răspuns:

Pai daca a umblat fratele tau la el, ar trebui sa ii faci din nou Windowsul ca sa fi sigur. Dupa aceea, verifica setarile monitorului, si verifica si daca, cablul de la monitor e conectat cum trebuie la placa video.