| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vin cu o intrebare mai ciudata, dar va rog sa raspundeti cat mai ok!

Am fost intr-un sat vecin cu grupul meu de prieteni! In timp ce mergeam spre o livada, am vorbit mai urat intre noi si un om dintr-o curte a crezut ca vorbim cu el si a zis ceva dar nu am inteles! Am coborat mai la vale si vedem ca vine cu bicicleta, am alergat rapid la deal si dupa un minut a venit si el la deal inapoi! M-a luat pe mine si mi-a zis ceva si a inceput sa vina mai aproape de mine, moment in care m-am dat mai in spate, a venit si a vrut sa-mi traga un pumn din fundul gradinii, iar eu am facut o eschiva si m-am ferit, initial am vrut si eu sa ii dau cu pumnul dar, l-am vazut de 3 ori mai mare ca mine si am zis ca mai bine ma dau in spate! Cand m-am dat in spate i-am zis "Scuza-ma, dar nu ti-am facut nimic" pentru a aplana situația, deoarece omul era baut! Intre timp prietenii mei au sunat la politie si a venit politia! Politia m-a pus sa semnez un proces verbal si a zis sa scriu ca nu am fost lovit doar injurat si pe acel om nu stiu daca l-a sanctionat! Vreau sa stiu daca am procedat corect! Vreau raspunsuri serioase!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, asa e normal, cand cineva te agreseaza fizic chemi politia... Trebuia insa sa precizezi in procesul verbal ca a vrut sa te loveasca dar te-ai ferit.

| MistarGoGu a răspuns:

Poate este un " pilos " local cine stie? De ce daca el a încercat sa lovească tu sa spui ca NU? NU AU chef tovarăsii gabori de lucru la UN dosar penal? Era Politie Locală * ( a localitatii ) sau POLITIA aia mare pe bune?