| anonim_4396 a întrebat:

Salut, voi ce înălțime aveați la 15-16 ani și ce înălțime aveți acum?
Aproximativ dacă nu mai știți exact

Vreau să văd dacă sunt persoane care s-au înălțat cu 5-10cm de la 15 ani.
Eu mai puțin fac 16 ani și sunt complexat, deoarece sunt scund. Vreau să ajung măcar la 1.80 dar nu cred că mai am șanse să mai cresc 8cm :/

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.84
Nu am mai crescut de la 15ani
Nu fi complexat, e plin de bărbați scunzi nu ești primul
Nici la 1.80 nu ești considerat gigant
Când ai o personalitate ok nimeni nu se uita la mărunțișuri din astea
Lucruri pe care nu le poți alege
Șeful meu are 1.65 și ne doare la basca e un om tare fain
După o vârstă sunt lucruri care nu mai contează

| IgnatVictor a răspuns:

Salut. Înălțimea nu contează. Decât dacă vrei să te angajezi într-un domeniu specific. De exemplu, eu am vrut să mă înscriu la Brigada Antiteroristă din cadrul S.R.I, dar înălțimea minimă necesară pentru bărbați este de 175 de centimetri. Ei bine, eu am 165 de centimetri. În cazul ăsta, da, înălțimea contează.
Întorcându-mă la întrebarea ta, la 15 - 16 ani aveam tot atât ca acum. 165 de centimetri.