| cosmin16seagta a întrebat:

Vreau o parere despre ce ne-a dat profa de romana de lucru peste vacanta.Va rog fiti cat mai sinceri! Lista este: *volumele 1-5 "Ciresarii"; *romanul "Copiii capitanului Grant"; *romanul "De la pamant la luna"; *romanul "Cei trei muschetari"; *romanul "Robin Hood"; *romanul "Ulita copilariei"; *basmul "Popa Tanda"; *nuvela "Fefeleaga"; *nuvela "Dous loturi"; *pastelur de Vasile Alecsandri; *poezii de Mihai Eminescu si George Cosbuc; *romanul "Amintiri din copilarie"; *romanul "O calatorie spre centrul Pamantului". Dati raspunsuri cat mai sincere si spuneti ce credetti despre lista.Dau funda la cel care imi da un link de unde pot sa-mi iau rezumat la romanul "De la pamant la luna".

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Încearcă să le citești, nu să citești rezumatele!
Nu ar avea niciun haz.
Caută cărțile scrise de Ioan Dan sau „Cișmigiu & compania" de Grigore Băjenaru.

| OoBunnyoO a răspuns:

Cărţile sunt foarte plăcute şi este bine că vi le-a dat de citit după părerea mea. Nu sunt grele, Cireşarii îţi va lua ceva timp, însă e bine dacă reuşeşti să le parcurgi. Vara e lungă, afara e cald, nu strică să citeşti o oră, două pe zi. De "Două loturi" o să ai nevoie probabil şi în clasa a 8-a, aşa că nu strică să o citeşti mai devreme.

| cosmin16seagta explică:

Mie nu mi-e faza ca trebuie sa le citesc.Mie mi-e faza ca trebuie sa le mai si povestesc iar la literatura sunt VARZA MURATA.De acea imi trebuie rezumatul.De citit...doar am timp.