| casy99 a întrebat:

Salut, vreau sa dau proba la Dinu Lipatti la Arta Actorului, dar am auzit ca nu ai cum sa intri daca nu faci meditatii cu un profesor din liceu. Cica asa esti "favorizat" si ai sanse mai mari sa intri. E adevarat? PS: Care e media de admitere? thinking

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, se mai întâmplă să fii oarecum favorizat astfel, dar nu total.
Dacă ești antitalent, nu are cum să te ajute.
Apoi decizia o ia o comisie, și acel profesor ar trebui să poată influența o întreagă comisie, ceea ce iar nu prea se poate întâmpla. Deci, se zice doar.