| omulpaiangan a întrebat:

Salut, vreau sa ma inregistrez cand cant(rap), de ce am nevoie? De care microfon? Merge sa inregistrez si sa se auda bine si cu microfon din acela la 15lei? (camera e izolata, deci nu se vor auzi sunete de afara).

2 răspunsuri:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Eu consider că ar trebui să investești într-un microfon mai bun. Bineînțeles că poți cânta și la unul de 15 lei, însă sunetele nu vor fi clare
PS: am un pont, poate nu îl știai. Pune-ți pe pereții camerei în care vrei să cânți cofraje de ouă big grin Am văzut metoda asta folosită

| omulpaiangan explică (pentru AnnaaaMaria):

Camera e deja izolata, m-am mutat de curand intr-un alt apartament si are o camera care a fost studio si e izolata.