| Alecz_Alexandru_1992 a întrebat:

Salut, vreau sa merg la o facultate de geografie (geografia turismului) la Ovidius in Constanta dar are autorizare de funcționare provizorie. As vrea sa stiu ce inseamna aceasta autorizare de funcționare provizorie si desigur daca este o facultate buna! raspuns rapid si eficient funda.

2 răspunsuri:
| adriana07 a răspuns:

Probabil este o sectie relativ noua. Este necesar absolvirea a 4 generatii a acestei specializarii pentru a fii acreditata. Pana la acreditarea finala in fiecare an se face autorizarea provizorie. Daca sunt persoane care se inscriu la aceasta specializare nu ai de ce sa te temi. Bafta!

| Alecz_Alexandru_1992 explică (pentru adriana07):

Da din 110 mai sunt vreo 20 de locuri...