| Loka a întrebat:

Vreau sa-mi conving parintii sa-mi ia un telefon cu touch si nu stiu ce sa fac.Ma puteti ajuta? Cum as putea sa-i convin avand in vedere ca tata vine saptamana viitoare din Germania si banii nu cred ca ar fi o problema, dar faza e ca nu stiu cum sa-i conving.Help me. Fundita

5 răspunsuri:
| alexutza1183 a răspuns:

Eu nu va inteleg cu "convinsul" acesta pe nici unul...Din moment ce parintii tai spun NU pai asa ramane inseamna ca au motive serioase din moment ce nu sunt de acord cu tine
Poate ti-au cumparat de curand telefon nou si nu considera ca este necesar sa schimbi telefoanele ca sosetele
Sau poate vor sa iti faca o surpriza, sa iti aduca tatal tau...
SUCCES!

| Loka explică (pentru alexutza1183):

@alexutza1183 nu mi-au cumparat nici telefon si nici nu au zis nu.sunt doar nehotaratiwinking

| alexutza1183 a răspuns (pentru Loka):

Atunci lasa-i sa se hotarasca... daca meriti cu siguranta iti vor cumpara...

| diaηα a răspuns:

Si eu ma gandesc la tot felul` de motive sa-i conving
Acum vreau Galaxy S. Fac ce fac si il am!
Inainte vroiam Nokia n8! atat` m-am rugat de tati sa mi-l ia pana cand mi l-a luat. well ((: l-a scapat de la 4 si normal ca vreau alt telefon.

I-ai frumos si spune-le ca vrei telefon. Spunele ca esti in stare de orice doar ca sa iti ia. Si pune accentu pe "orice"!
Sigur vor zice ca se gandesc, bla bla 8-). Dar tu spune "NU" vrei telefon si gata!
Poate unii vor comenta!;-j dar daca vrei trebuie sa fi si tu stapana pe tine, trebuie sa te impui. dar nu exagera!
Nustiu. sigh
Well, sper ca parintii sa-ti ia telefon >; d

| DarkSeed a răspuns:

Daca ai note bune spune-le ca ai invatat si ca meriti sa iti scumpere un telefon cu toch, daca nu ai note bune spune-le ca o sa te staduiesti sa iei note mai mari daca iti iau acel telefon, mai spune-le ca o sa ii ajuti daca au nevoie de tine si spune-le ca iti doresti mult acel timp de telefon si ar fi o bucurie mare daca ti l-ar cumpara.
La mine mergebig grin
Sper ca te-am ajutat...