| skrtelmrs a întrebat:

Salut
vreau sa stiu cum pot face sa scap de frica de a ma bate..ideea e ca nu imi e frica de nimeni dar pur si simplu mi-e frica sa dau in cineva..cand spun "dau" nu ma refer la 2-3 palme si la pumni, picioare etc...
sper sa ma ajutati :d

Răspuns Câştigător
| Numero1 a răspuns:

Pai probabil esti genu prea milos,in cazul asta nu te poate nimeni schimba,incearca sa devii mai dur,sau fa ceva din care sa castigi incredere in tine,daca o sa ai mai multa incredere in tine o sa poti sa te bati, bine va trebuii si sa inveti sa te bati dar cum esti tu mai bine ai incerca sa gasesti alte metode de eprimare a furiei sau de a rezolva lucrurile, bataia este pentru cei care nu stiu sa rezolve conflictele si altfel, nu trebuie sa-ti para rau ca nu stii sau nu vrei sa te bati, eu ultima data cand m-am batut, a iesit foarte prost si totul pentru o fata care nu merita...

2 răspunsuri:
| William a răspuns:

Mai intai trebuie sa intelegi ca daca iei bataie nu vei da socoteala in fata lui Iisus pentru asta, dar cel care te bate va da socoteala. Daca eviti confictele nu ai de ce sa te temi.

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

"Numai prostilor nu le e frica"- film din 2001.