| Robtzelu a întrebat:

Cum sa scap de teama de a ma bate cu cineva? Sunt al treilea in clasa la forta si fac exerciti fizice in fiecare zi am un abdomen frumusel si pieptul in crestere si nu mi-e frica de nimeni dar atunci cand vine unu sa ma bat cu el incepe sa imi bata inima si nu imi vine sa dau in el deoarece nu stiu mi-e frica sal nu il lovesc rau si mereu se intampla la scoala si nu vreau la director! CHiar daca tot mi-e frica sa dau in el. Am un coleg in clasa care era tot la fel un fricos si de cand face kereate nu ii e frica sa dea pumni! dar n-am chef de kerete ce ticeti sa fac ca sa nu mai imi fie frica de a ma bate? orice e bine venit raspuns cat mai rapide! plzz

Răspuns Câştigător
| Ramo03 a răspuns:

De ce trebuie sa te bati in primul rand raised eyebrows?
De aceea s-au inventat cuvintele, oameni buni! Ca sa le folosesti pe ele, nu pe pumni. Si prin asta nu ma refer la iinjuraturi, ma refer la a discuta omeneste.
Daca este chiar atat de "importanta" bataia, atunci incearca sa nu lovesti in ficat/stomac/fata. Da undeva in mana, picior pana inveti sa te bati.

15 răspunsuri:
| Fartie a răspuns:

Primul pumn e cel mai greu... tare si fara semne big grin funda?

| Leonard08 a răspuns:

Pai iti este frica din lipsa de experienta, daca pot spune asa. big grin
Probabil ca nu ai fost pus in multe astfel de situatii in care sa fi doar tu si el, fara ca nimeni sa intervina. Sfatul meu, daca nu iti place karate, cauta cursuri de lupte de strada, box sau orice altceva ce ti se pare interesant. De ce? pentru ca acolo exersezi. Va pune sa va luptati unii cu altii, si astfel capeti experienta.

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru Leonard08):

Nu ai inteles. Nu ii e frica de bataia in sine. Ii este teama sa nu loveasca adversarul incat sa il lase lat sau mai rau sa pateasca ceva mai grav. Si eu am teama asata. Am reflexe, stiu sa ma protejez si teama da a da pumni e inexistenta. In schimb teama de repercusiuni este cea care te roade. Dar pana la urma daca ar fi sa iti fie pusa viata in pericol sa zicem. iti garantez ca nu ai mai avea nici o retinere sa ii imprastii la fraier creierul pe asfalt.

| คlєxヅ a răspuns:

Cauta un loc pe unde poti sa evadezi din puscarie (scoala), ia un sac, o bata,si puneti o masca, cel mai bine ar fi sa iti strecori in ghiozdan/geanta o geaca cu gluga, in pauza iti scoti aia din ghiozdan da ai grija sa nu fie nimeni in clasa,nu uita sa iti ascunzi un sac si o bata in spatele scolii,iti pui masca si geaca,gluga in cap,ii zici aluia sa vina dupa tine, scoti bata si dai pana il omori, dupa il bagi in sac si pe unde ai gasit locu sa evadezi iesi pe acolo si ascunde-i cadavru in spatele unei masini sau in spatele unui copac, da ai grija ia-i ghiozdanul si ascunde-l si pe al. Dupa iti dai geaca jos, si o ascunzi undeva, la fel si bata si masca, si zici ca ai fost pana la magazin daca te intreaba profa/profu sau dira unde ai fost cand intri in clasa.Ai grija sa fii linistit, si sa ti vezi colo de treaba, app faza cu ghiozdanu vezi ca trebuie sa il dai jos ca de il vede careva cu ghiozdanu isi da seama ca e de la scoala si apoi il aduce la scoala si te-ai ars.Stiu ca nu te ajuta pe tine cu nimic ca in 2012 e diferenta de 2011, dar oricum daca cineva citeste asta sa stie ce sa faca laughing

| BlackHorizon a răspuns:

Asa eram si eu inainte sa ma apuc de kickbox.Joaca-te cu niste colegi(prin joaca sa intelegi o bataie controlata dar fara pumni la fata) si ai sa vezi ce repede i-ti intrii in ritm.cel mai greu e dupa ce i-ti primesti pumni sau picioare in cap dupa aia dupa ce sti de ce esti in stare, incepe sa-ti treaca incet frica de bataie.Dar recomandarea mea este sa nu te bati pe strada cu cineva ca daca ii dai un pumn si da cu capu de asfalt acolo ramane.Cum e vorba aia(Mai bine un magar viu decat un leu mort).

| AcTy a răspuns:

happy pai, daca tie frica de director o dai " parte in parte " dupa poarta scolii, atentie nu incerca sa te bati in scoala altefl = director happy dc iti este frica? daca da il in tine dai si tu happy cred ca ti-am fost ajutor happy fundita? happy

| tomabogdan a răspuns:

Si eu am aceeasi intrebare, doar ca mie nu mi-e frica de bataie.mie mi-e frica ca ii dau rau ca poate mai cade si cu capu de ceva si ramane cu creieri acolo. vreau un sfat unde pot da da' sa nu-l lase lat decat sa-l doara mega tare de sa invete cine-i sefu.pls...

| popmirgea87 a răspuns:

Ii dai un pumn in gura si ai terminat cu el(dar dai tu primul cand nici nu se asteapta)

| zock123456789 a răspuns:

Te duci direct la el ai fuțiii un pumn sub barbie apoi vezi cum i se desface gura si dal dracu ca lo vedea cineva SPER si cheama ZMURDUlaughing

| zock123456789 a răspuns:

Funda te rog!

| zock123456789 a răspuns:

Sau vin si te bat de nu mai stii cum te cheama

| zock123456789 a răspuns:

Sau daca te enerveaza dai in el in toate partile pana cade rolling on the floor)

| Nicusor_Morosan_1995 a răspuns:

1.te duci cu ala care te enerveaza departe de ceilalti (sa nu te vada nimeni) 2. daca e mai mare ca tine incearca sa il lovesti la picioare pentru a pica jos dupa il lovesti de nu mai poate si pleci inapoi la scoala 3. daca te intreaba cineva unde ai fost ii zici ca ai fost la magazin sau oriunde in alt loc

funda!

| RobertXY a răspuns:

Prinde curaj

| OmLaPutere a răspuns:

In primul rand trebuie sa te bati intr-un loc departe de scaola.In al doilea rand daca nu esti obisnuit sa te bati si tremuri futei una sub barbie si un genunchi in burta si prinzi curaj!