| alex_8403 a întrebat:

vreau sa va cer un sfat...am mai intrebat si mai devreme, deci vreau sa ma apuc de fumat am 16 ani si am multi prieteni care fumeaza, si vreau si eu cu ce tigari ar trebui sa incep mai slabe, mersi daw fundita

Răspuns Câştigător
| LLLLLLLL a răspuns:

Mai bine ar fi sa nu incepi sa fumezi doar pentru ca fumeaza si prietenii tai. eu m-am lasat cu greu. incepusem cu Vogue, apoi Virginia Slims Menthol... si la cateva luni ajunsesem sa fumez zilnic cate un pachet de kent8...
mai bine... nu te apucabig grin
succes in viata>big grin

6 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Dar de ce vrei sa te apuci de fumat straight face?
si de ce trebuie sa faci tu ce fac altii straight face?

| VadSuneteAudCulori a răspuns:

Chiar astazi am facut la bio despre tigari...
Am aflat:
-o tigara iti reduce din viata cu 8 min.
-distruge plamanii, sistemul nervos
-nu te mai poti lasa usor de ele si multe altele

mai gandeste-telaughing

| SERIOUX a răspuns:

Incepe cu ce vrei sa nu fa o pasiune din asta. fumeaza numai ocazional. eu am 13 ani si fumez da numa ocazional. asta nu e o problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eşti sigur că ei fac bine? Nu cred, gândeşte-te că o să fii dependent iar corpul tău o să aibă de suferit. Când o să vrei să săruţi o fată, o să fugă de mirosul neplăcut pe care îl ai când o să deschizi gura.
Plus că o să cheltuieşti o grămadă de bani pe un pachet, 2, 3, bani din care poţi să-ţi cumperi altceva.

Mai gândeşte-te!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca toti prietenii tai ar manca rahat doar pentru ca asa e misto u ce ai face?

| alexandru1992 a răspuns:

Eu sunt la un colegiu national din bt si acolo majoritatea fumeaza, circa 75%, si eu nu fumeztongue