| Odagiu_Mircea_1995 a întrebat:

Salut,vreau sa va intreb ce sentimente ari avut voi cind ati trecut de la generala la liceu si v-ati despartit de colegi? Cum e sa cunosti alti profesori, colegi?

Răspuns Câştigător
| diiiiiana4cka a răspuns:

A fost dureros, mam deprin cu ei 9 ani, eram ca o familie, dar cind am trecut la liceu, neah...de la inceput a fost greu, eram mai timida, nu prea aveam prieteni, insa eu de firea mea sunt mai energica.Nu ma puteam deprinde nicicum cu ei,dar totusi eu macar invatam,nu ca ei.Cel mai importat,pentru ca sa faci impresie buna pentru profi,prima jumatate de an trebuie sa inveti bine,si mereu sa fii pregatit, daca te vor lua de elev bun, nu mai ai probleme pe viitor.Dar cu elevii, trebuie sa te implici in discutie, sa incerci sa intri in cercul lor.Clar ca asta nu se va intimpla deodata, va fi necesar sa treaca timp, sa inceapa sa aiba incredere in tine! Dar totul cu timpul se amelioreaza.Cel putin la mine asa s-a intimplat!

2 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Eu mi-am dorit mult sa termin generala si sa incep liceul. Nu mi-a parut rau nicio secunda, mi-a placut la liceu, m-a inteles cu noii colegi si cu profesorii.

| Odagiu_Mircea_1995 explică:

Mersi mult fetelor