| 13DoXy13 a întrebat:

Intrebare pentru. cei care sunt inca la scoala(generala, liceu, facultate)
Va place la scoala?
Ce parere aveti despre colegi?
Dar despre profesori?
Sunte-ti populari in clasa(scoala)?

8 răspunsuri:
| ParanoidKidu a răspuns:

Bună! 1. Aş minti daca aş zice că nu-mi place şcoala.
2.Despre fiecare coleg mi-am făcut o parere mai bună sau mai puţin bună
3.Am vreo 6-7 profesori care ştiu să-şi facă ora captivantă si interesantă, nu pot sa zic ca restul sunt plictisitoare dar nu sunt placute in totalitate.
4.Sunt cât de cât popular în clasă, dar mai mult pentru ca le dau colegilor să-şi copie temele la diferite materii.(din cauza mediilor mele).
Pa, pa...

| bebetho a răspuns:

1.Nu-mi place la şcoală, în general e plictiseală la ore.La anumite materii mai mă trezesc şi eu şi mai intru-n vorbă.
2.Despre fiecare coleg mi-am format o părere.O părere generală e una care nu i-ar îmbucura auzind-o.
3.Maxim 3-4 dintre profesori ştiu să-şi facă ora captivantă, restul intră în clasă şi de fiecare dată prevederile mele despre cum va fi ora se adeveresc.(monotonie, plictiseală)
4.Nu şi nici nu vreau!
ps:Sunteţi happy

| ShowTim3 a răspuns:

Scoala are farmecul ei... una peste alta e frumoasa.

Nu pot sa ma inteleg foarte bine cu toti din clasa, dar suntem uniti si este bine (desi niciodata nu a chiulit toata clasa )
3. Aici este mai greu nu toti te plac,mai ales daca nu esti bun la o materie. Eu m-am inteles bine cu toti profesorii,dar nu am fost "elevul favorit " decat la cateva materii (sport, geografie, istorie)
4.:p La intrebarea asta sa raspunda scoala, popular in ce fel? daca te cunoaste toata lumea din scoala sau daca te inghite toata lumea? eu zic ca pe toti ne cunoaste toata scoala intr-un fel sau altul happy

| Polaris a răspuns:

Şcoala este cel mai stupid loc de pe faţa pământului. E locul unde Hades şi-a trimis urmaşii să ne ţină sub control, să nu fim capabil să vedem în afară cutiei, este un loc unde creierul nostru este la fel de liber ca o muscă într-o cutiuţă de un milimetru cub.
Îmi urăsc colegii din toată inima. Colectivul este bătut în cap, nimeni nu e în stare să facă ceva original pentru că originalitatea în şcoală este ca violul în biserică.
Profesorii sunt iarăşi mecanisme simple, odată elevi, care au înţeles pe deplin partea cu controlul şi le place să-l producă.
Da, usnt tipu' cu plete singuratic din ultima bancă ce-şi pierde timpul cu mp3-ul şi se ia la ceartă cu profa de religie. laughing

| CokoStar a răspuns:

Păi... ar fi culmea să-mi placă şcoala, şcoala e ghetou sau închisoare; colegii sunt easy to brain; dacă ţi-aş spune mi-ar fi raportat răspunsul de la atâtea adjective ''frumoase ''; nu şi nici nu vreau!

| giuly a răspuns:

Mă mir cum de ştii ce-i aia şcoală...

| Madalina_4144 a răspuns:

Majoritatea spunem ca nu ne place scoala, nu ne place sa invatam, dar vine momentul in care trebuie sa parasim toate aceste lucrui, sa ne parasim scoala/liceul, profesorii cum sunt ei buni sau rai, bancile si in special colegii. Pana acum ceva timp vroiam sa termin cat mai repede scoala, sa plec la liceu, dar acum cand ma gandesc ca nu va mai fi nici o zi ca inainte, ca 4 ani au trecut asa de repede, ca nu voi mai trai acele minunate clipe alaturi de colegi si ca ne vom desparti, imi vine sa plang.

| raluca_5749 a răspuns:

Nu pre imi place mie la scoala! da ce sa-i faci?