| TeRogLasama a întrebat:

Vreau sa va spun ceva si sa imi spuneti voi parerea vostra.
Deci de cand a inceput anul scolar noi trecand in clasa a 7 a se pare ca un copil are ceva efectiv cu 2 din grupul meu.
Sa va spun in clasa avem 3 grupuri
Tocilarii
Tiganii
Si noi o gasca de 5 baieti.
Baiatul asta are ceva cu 2 baieti si vad ca se enerveaza ff repede. La inceput a avut pica pe mine la ora de sport a inceput sa dea cu piciorul in mingea de baschet fix in noi 5. Ok i-am spus sa nu mai dea ca poate ne da in cap. NU a vrut, eu singur m-am dus la el si am inceput sa ma imping in el, pe urma ne-am strans toti in jurul lui si a plecat si nu a mai comentat mai nimic la mine.
Colegul meu de banca ii da palme peste cap rolling on the floor) el se ia de 2 care nu il ataca inapoi, sa spun asa. Si devine enervant ca se da smecher la astia. Va mai spun ca nu sunt genul sa ma bat. Ma bat foarte, foarte rar eu din clasa a 1 pana in a 7 a nu m-am batut cu nimeni dar pe asta daca mai comenteaza l-am spart. Ce parere aveti despre asta? Daca ar avea cei 2 tupeu sa ii traga una? Bine asa cum am spus suntem 5 ultimul e un baiat slab care sta in banca nu se ia de nimeni, se joaca pe tel in pauza si atat. De asta nimeni nu se ia.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Multiculturalism

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incercati sa va luati apararea unii la altii nu sa va uitati cum isi bat altii joc.

| Kerre a răspuns:

Luati-va apararea reciproc, cand il vezi pe ala ca se ia de unu-l bagati-va toti sa il aparati, asa o sa plece.

| devilshelp a răspuns:

Parerea mea e ca nu ar trebui sa stati si sa va uitati cum isi bate joc de ceilalti 2 colegi, luati-le apararea