| KataLige a întrebat:

Vreau si eu sa trimit o scrisoare unei persoane cu care nu am ai vorbit de mult, si careia nu ii stiu e-mail-ul, dar am cateva probleme:
1. sta in SUA.
2. stiu ca parintii ei sunt divortati, dar nu stiu daca sta cu mama sau cu tatal, si nici care din parinti sta la adresa pe care o stiu eu.
pot sa trimit scrisoarea fara sa scriu numele destinatarului(deloc, in caz ca ea nu mai are numele pe care il stiam?). de asemenea, pot sa pun plicul direct in cutia postala?
Va multumesc mult!

1 răspuns:
| AtateaConditii a răspuns:

Trebuie sa intrebi la posta. Daca stii adresa eu cred ca poti trimite si numele poti sa il pui la vrajeala ca nu conteaza, doar adresa, dar sa pui la vrajeala numai in cazul in care zice de la posta ca nu poti trimite fara destinatar.