| apademasa a întrebat:

Vreau si eu un text despre violenta si antiviolenta din scoala.mersi

Răspuns Câştigător
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, iata si text: Violenta din scoala, ar trebui oprita si sanctionata cu diferite amenzi destul de ustoratoare din partea directoratului scolii. Ar trebui mai intai sa se introduca ora de educarea elevilor, sa fie o ora mult mai speciala, in care sa se reprezinte viata reala, si la ce se supus elevii in timpul violentilor. In acea ora pentru antiviolenta, trebuie reprezentat mai intani cum sa se vcreeze omenia si bunul simt, si sa se faca fiecare elev constient ca, prin violenta, numai cei neputiinciosi recurg, acei care nu stui sa-si puna in valoare, decat pumnul in loc de mintea. Violenta, aduce la multe distrugeri corporale si vatamarea acestora lasand urme, care ar putea fi cele mai buna dovezi ibn cauza plangerii la politie. Cine urmeaza violenta, nu este adept a fi printre elevii cei mai linistiti, si ar trebui pentru ei sa se faca o scoala mai aparte, unde sa fie si profesori mult mai duri. - Gata textul. Multumit(a)?

| Wehrmacht a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

-Exista deja ora de dirigentie
-Este ilegal ca directorul sa dea amenzi.

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Sper sa-ti placa textul meu.

| apademasa explică (pentru Daalalifnuunalif):

Este intr-adevar frumos.

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru apademasa):

Bine, multumesc de apreciere, si sper sa si-ti foloseasca.