| x2gk9r a întrebat:

Salut,vreau un sfat.
M-am certat cu cea mai buna colega pentru o nimic toata, noi doi suntem sefii clasei iar ea e doar sa ma ajute, iar eu sunt seful, iar ea tot pretinde ca ea e sefa etc.Azi am avut sedinta intre sefii de clasa si ce sa crezi, s-a suparat ca nu a venit fiindca toata clasa au zis ca doar eu sa ma duc, iar ea nu.Iar de atunci se comporta urat cu mine cand i-am si zis sa vina si ea ....cand vb la ora sau ceva intervena si vb peste mine sau tipa la mine, iar eu normal ca nu am tacut, am reactionat cum trebuia.
Vreau o parere si ce ar trebui sa fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| sammie a răspuns:

Incearca sa-i explici ca ea poate doar sa te ajute si nu sa se treaca in locul tau. Las-o pe ea sa raspunda in clasa la chestii marunte si tu du-te la sedinte si ai grija de clasa si de colegi.
Poate vrea sa te ajute sau i-ar placea foarte mult sa fie sefa clasei. Si daca inca este suparata te poti duce sa discuti cu ea.

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Pai zici ca sunteti sefi amandoi, apoi zici ca doar tu esti seful si ea te ajuta.Cum sta de fapt treaba? Nu merita sa stricati prietenia pentru un titlu care nu exista.

| x2gk9r explică (pentru dullcat):

Sa suparat ea fara motiv fiindca toti colegii au zis sa ma duc doar eu si ea de acolo nu mai vb cu mine si tot in contra mea face

| dullcat a răspuns (pentru x2gk9r):

Pune-te in locul ei.Probabil isi doreste sa fie recunoscuta si munca ei, sa fie implicata la fel ca tine? Rezolvati voi pana la urma, poate va trece supararea, curand sper.