| Seby80 a întrebat:

Salutare, am 14 ani si cant la saxofon, nu stiu de ce, am impresia, cand cant, ca imi sta rau cum suflu in el, ca atunci cand voi canta in fata cuiva, va rade de mine cum suflu, sau chesti de astea, sunt o fire mai timida, si cand rade cineva de mine, ma intimidez... ce parere aveti, dau funda!

Răspuns Câştigător
| carpediem a răspuns:

Ce conteza imaginea daca sunetul e perfect. Si oricum cineva care se va opri sa se uite la tine si va rade, inseamna ca nu se pricepe la muzica. Atunci ce te intereseaza parerea unui afon? Ce ar fi fost daca Fredy Mercury de la Queen nu ar fi iesit in public ca era dintzos? Sau Cabbale ca e grasa? E ca in reclama aia: stimuli pentru simturi...

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Scapa de chestia asta, fiindca o sa te impiedice sa te concentrezi pe ceea ce conteaza, adica pe muzica. De fapt, asta conteaza. Oamenii care te asculta vor fi concentrati pe ceea ce canti si ceea ce transmiti, nu pe felul in care arati facand-o. Cei care fac chestii de genul sunt aiurea si nu sunt cu adevarat interesati de muzica. Incearca sa iti scoti asta din minte si canta, doar happy.

| birdie14 a răspuns:

Bună.Da ştiu sentimentul, şi eu sunt la fel, dar asta e pentru că nu eşti încrezătoate în puterile tale.Tot ce trebuie să faci este să te mai detaşezi, şi să începi să nu-ţi mai pese atât de mult de părerea altora.
Baftă.