| Daniel_5468 a întrebat:

Salutare, am 15 ani si inca nu am avut o prietena...si as vrea sa am si eu una, dar cand e momentul sa o intreb "vrei sa fi cu mine/vrei sa fi prietena mea" parca ma tine cineva, mi-e rusine, voua cum va reuseste? cum faceti?

Multumesc si Craciun Fericit

Răspuns Câştigător
| Happiness_8100 a răspuns:

Nu exista un termen limita sau o varsta pentru a avea o relatie.Parerea mea este ca mai bine sa fii singur o vreme si sa dai de o comoara, decat sa ai parte numai de aventuri.Dorinta ta este foarte mare acum deoarece nu ai avut parte de o relatie inca, si esti curios sa stii cum este.Crede-ma ca dupa prima relatie vei sti sentimentul si dorinta aceasta se va ameliora, si vei fi in cautarea unei persoane potrivite tie, nu a unei simple prietene.Nu trebuie sa te grabesti, va veni si momentul tau.

Pai cand ii spui unei persoane dragi tie ca doresti sa fiti impreuna, nu este chiar asa de greu, pentru ca aceste cuvinte vin din suflet.Ai acel sentiment de frica gen:"Daca nu ma place? Daca ma refuza". Daca nu ar exista aceste ganduri, nu ai avea acea nesiguranta. Dar cand propui asta, fa-o pentru cineva care inseamna mult pentru tine.Nu sunt niste cuvinte pustii(chiar daca in ultima vreme asa pare).
Toata lumea are teama de a i se descoperi admiratia pentru cineva, este o frica fireasca, dar greu de explicat(poate din motivul ca o sa se faca glume sau ceva de genul)dar trebuie sa iti iei inima in dinti si sa o spui hotarat.Si nu face asta prin sms-uri sau mesaje pe mess, ci spune-i persoanei in fata(chiar daca e greu).

Iti urez Succes, o iubire adevarata si Craciun Fericithappy

9 răspunsuri:
| RoxAnana a răspuns:

Pai u fiind baiat ar trebui sa ai mai mult curaj decat noi, fetele.cu cat faci o greseala sau primesti un refuz cu atat te incapatanezi sa faci mai multe si mai bine:* craciun fericit si tie

| M3HappyKid a răspuns:

Pai sunt Fata si ar trebui sa nu mai fi rusinos pentru ca baietii trbiue sa faca primul pas intotdeaunasmug fetele nu intreaba astastraight faceCand e momentuL? pai cand crezi tu ca iti place cu adevarat de ea si nu ca peste cateva zile te indragostesti de o altastraight facewinking Curaj`! o Sa poti sunt sigura smug de asta`kiss

| Happiness_8100 a răspuns:

Multumesc pentru fundita, ma bucur ca ti-am fost de foloshappy

Paibig grin, tu fiind baiat trebuie sa faci primii pasi, deoarece fetele nu fac asta(pur si simplu asa e natura lor). Atunci cand iti vei face prima prietena, gandeste-te in primul si primul rand"Ma place, suntem impreuna, orice as incerca va intelege"(asta in caz ca ai gasit pe cine trebuie, pe cineva dornic, nu un aventurierhappy )

Din moment ce deja fata iti "apartine", poti da drumul imaginatiei(limitat). Din moment ce esti la inceput si ai teama de care ti-am zis mai devreme, invata sa dai la o parte acele ganduri si sa fii hotarat, sa fii barbat!
Fetelor le place mult atentia, siropul(daca sti ce spun prin asta) si intelegerea. Fetele nu au nevoie de multe lucruri sa fie fericite! Trebuie sa fii onest, fidel, grijuliu, romantic, sincer, de incredere. Iar lista poate continua pana la infinit. Dar fetele nu cer mult.Romantism,sinceritate si fidelitate, si o sa te aprecieze.

Primul sarut este ceva memorabil, ceva ce vei tine minte toata viata, asa ca nu te speria, este ceva natural si vine de la sine, nu exista tehnici sau exercitii pentru asta, si nu poti fi expert din start, doar e primulhappyIncepe usor usor, cu un pupic, si dupa o poti saruta ca lumea. E greu de explicat detaliat pentru ca dupa cum am spus, nu exista tehnici anumehappy

Succeshappy

| dede070707 a răspuns:

Acum nu se mai intreaba fata daca vrea sa fie cu tinelaughing

| Carmen a răspuns:

Buna.Nu o intreba asa ceva.Incearca sa te imprietenesti cu ea, sa-i oferi atentie, sa-i fi alaturi.Asta conteaza mult pentru o fata.Restul vine de la sinewinking Bafta!

| mihiai a răspuns:

Ii spun

| Daniel_5468 explică:

Multumesc mult tuturor pentru raspuns, mai ales lui happiness cu raspunsul foarte bun.merita fundita happy
Si da...asta caut pe cineva seriosasa nu pe toate fitsoasele;

Multumesc mult tuturor.

| Daniel_5468 explică:

Dar... dupa ce imi fac o prietena, e mai greu, ca nici sa sarut nu stiu...(Da stiu nu sunt asa expert ca restul).
E greu tare sad?

| Daniel_5468 explică:

Happiness, Multumesc din nou