| markrussel a întrebat:

Salutare,am 17 ani si o mare problema.Nu am avut nici o prietena pana acum, si vreau si eu pe cineva.Prieteni nu prea am,am unul la scoala, dar el sta la podari si eu Craiova, si nu putem iesi pe afara.Nu stiu unde sa imi gasesc o prietena si nu stiu ce sa ii spun.Sunt putin timid,adica daca imi place de o fata nu prea pot vorbi cu ea.Ce sa fac, cum sa fac sa imi gasesc pe cineva? Apreciez orice sfat, multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptul ca ai 17 ani si nu ai avut nicio prietena, nu e o mare problema laughing. Eu am 18 si am avut una, si regret, mai bine ma simteam daca ziceam mandru ca nu am avut nicio prietena, decat daca ziceam in sila ca am avut o relatie de splendoarea cacatului. Si eu simt nevoia de afectiune uneori dar imi ocup timpul cu altceva si imi trece, nici nu prea am prieteni, suntem in aceeasi situatie. Problema la mine e ca sunt si intr-un oras mic, la facultate sper sa gasesc oameni ok.
Nu mai fii timid, nu are rost, vorbeste la misto si o sa-ti mearga.

1 răspuns:
| T0T a răspuns:

Încerci să îi dai de înțeles acelei fete că o placi, dacă nu îi și spui într-un anumit mod și vei vedea dacă te apreciază pentru ceea ce ești.