| JensenB a întrebat:

Salutare tuturor,

Am 17 ani si a-si dori sa stiu ce considera fetele atractiv.
Acum, sa incepem cu ce e mai rau, nu, si vorbesc serios, nu am nici-un pic de experienta cu fetele, absolut deloc.
Probabil pentru ca nu am avut, niciodata o prietena, sau pentru ca sunt prea timid. Dar imi place sa cred ca sunt o persoana buna, nu sunt nesimtit sa comentez la fiecare lucru pe care o persoana il zice, referitor la un o trupa sau la un serial.

Nu stiu cat de atragator ( fizic ) sunt, am ochii caprui, dar sunt asa de deschisi al culoare ca sunt aproape verzi, si am 1m78 in inaltime.
Am anumite momente cand pot fi arogant, dar nu multe, si incerc sa le controlez.

Ce sa mai zic sa nu va plictisesc? da!

Cateodata gatesc, nu pentru ca imi este foame, doar pentru ca imi face placere, si, culmea ciudateniilor, gatesc ascultand Daft Punk. Cat de ciudat e asta?!

Vreau sa lucrez in domeniul publicitatii sau efectelor speciale, o sa imi fie greu, fiind asa timid, dar sunt de parere ca imi trebuie asa o schimbare si asa o provocare.

Deja v-am plictisit, dar un lucru vreau sa zic, eu personal, nu consider fetele/femeile ca fiind mobila in casa, ele merita dragoste si afectiune. Si nu sunt de acord ca in Romania se cam bat femeile si nu sunt legi facute sa le protejeze.
Ca venind vorba de lucruri rele, nu fumez, beau sau mai stiu eu ce, sunt lucruri inutile.
In toata scoala mea, numai o femeie ma intelege mai profund, profa de engleza. De ce? nu stiu, tot ce stiu e ca, cu ea pot vorbi orice. Pe cand cu fetele de varsta mea, mai bine o lasam asa...
Vreau sa fiu romantic, poate ca deja sunt, si indiferent daca sunt, vreau sa fiu, si sa fiu si mai mult.
Adica, sa tin in brate o fata, sa o tin de mana, si sa nu ma uit la sanii ei 22 de ore pe zi. De asemenea mersul prin ploaie de mana cu o fata nu suna asa rauhappy

Gata sa nu omor pe nimeni cu, cartea de mai sus,
Deci, din cate ati citit..., sunt o persoana buna?
Acest tip de comportament este atragator fetelor?
Sunt un ciudat?
Ati citit totul?
Imi puteti da un sfat daca vedeti ceva gresit sau daca doar vreti sa adaugati ceva?

Va multumesc anticipat tuturor!

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Jajaja... BRAVO! Bravo mai, in sfarsit un baiat, nu un prost.
Iti spun eu cum trebuie sa fii: Exact asa cum esti.
M-ai facut sa zambesc cu sinceritatea ta si cu simtul umorului.
Se vede ca iti stii si defectele si calitatile, si ca le spui in asa fel incat sa para amuzante.
Sunt in situatia ta, doar ca la mine sinceritatea este putin cam exagerata adica daca ceva ma deranjeaza spun verde-n fata, nu ma codesc...
Esti un visator, la fel ca si mine, si stiu cat de frumos e sa visezi cu ochii deschisi, la o fata care sa te inteleaga si cu care poti fi fericit, o fata, nu o papusa prost facuta ca multe femei din ziua de azi...
Nici eu nu am avut prietena pana acum, si, incer, daca as avea ocazia sa am o fata care mie unul nu-mi place, refuz.
Jaja, in sfarsit un baiat adevarat. Tu meriti ceva bun, foarte bun, mult mai bun ca mine si ca multi baieti.
Jaja, inca rad de lucrurile spuse de tine, mai ales de faza cu gatitul pe Daft Punk.
Inca odata bravo, pentru sinceritate, si, nu te grabiiwinking
Cand te duci la paine, este mai bine sa astepti sa vina painea calda, si sa iei ce e proaspat si bun, nu ce e vechiwinking
Asa este si in viata. Nu te grabii, nu te infige primulwinking Asteapta sa se consume femeile care nu merita deranjul, si infigete la final, cand vei gasi ceva bunwinking
Asta astept de mult timp, si daca e nevoie sa mor fara sa-mi gasesc o nevasta pe placul meu, pai asa sa fie...
Cred ca-s mai mic ca tine, si ma gandesc la casatorie, dar asta e, fiecare cu visul luitongue
Nu te grabiiwinking Mai bine mai astepti si gasesti ceva calumea, o femeie pe care s-o iubesti cat poti tu de mult si sa te iubesca si ea la fel, decat sa iei ceva "stricat".
Si imi place si cum gandesti despre femei "Nu sunt mobile, ele merita dragoste si afectiune", cu asta o sa ai mare succes la fete, si nu numai cu astawinking
Dar totusi, ai grijawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare şi ţie.
De fapt de ce ai pus întrebările, să îţi confirmi ceea ce gândeşti? Fiecare are o părere despre sine la fel cum fiecare ştie ceea ce îi place şi ce nu. Ceea ce consideră o fată atractiv pentru alta poate să nu fie.Crezi că dacă taci din gură şi nu comentezi la nimic ce zic alţii eşti considerat excepţional? Dacă ai punctul tău de vedere în legătură cu ceva anume şi ţi-l exprimi,că până la urmă mai avem dreptul la libera exprimare,sau nu,cei din jur te vor considera nesimţit?
Persoană bună nu poţi numi un băiat care îşi înşiră calităţile şi aşteaptă ca ceilalţi să zică "Wow dar ce tare eşti! Pe bune că eşti pentru mine!"
Da, eşti foarte ciudat, şi nu, nu eşti o persoană bună doar pentru că îţi plac lucruri care plac multora, sau eşti o persoană bună dacă luăm a fi bun cu alt sens.

| JensenB explică (pentru anonim_4396):

Buna dimineata,
Nu am postat aceasta intrebare ca sa primesc "wow-uri si tot feluri de complimente". Am postat intrebarea sa vad daca ceea ce gandesc este oarecum normal si acceptat in societate, daca este atunci nu ma schimb, doar ma cizelez si evoluez. Daca nu este normal atunci ma schimb. Pot gati si pe altceva in afara de Daft Punk. Care mai mult sau mai putin a fost o gluma, desi chiar gatesc happy
Da in anumite situatii chiar cred ca e mai bine sa tac din gura. Nimeni care se uita la Pariu cu Viata nu o sa accepte ca este de fapt copiat intr-o oarecare masura dupa High-School Musical.
Nu, un baiat bun e acela din care da afara tupeul. Ca atat se mai promoveaza in Romania.
In liceu, si mai ales in liceu, punctul tau de vedere te poate marginaliza.
Nu stiu de ce dar am impresia ca esti mai mare ca mine, si oricum nu ziceam nimic chiar daca erai de varsta cu mine.
O zii buna iti doresc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru JensenB):

Bună,îmi pare bine că spui asta. Faptul că nu ai postat aceasta pentru a te lăuda.Eu nu pot înţelege persoanele care ţin cu tot dinadinsul să fie în pas cu lumea şi cele care au dezvoltat un oarecare simţ al turmei.Probabil se poate ca ceea ce îţi place să faci, referindu-mă la gătit în mod special, o să te ajute şi va fi un punct important pentru tine în viitorul tău pentru că fetele s-au cam lăsat de bucătărie."Nimeni care se uita la Pariu cu Viata nu o sa accepte ca este de fapt copiat intr-o oarecare masura dupa High-School Musical" din pricina faptului că ne-am obişnuit să credem că propriile idei şi concepţii sunt bune.Eu mă gândeam la un serial pe care l-am urmărit acum mulţi ani de zile dar dacă tu ai menţionat High-School Musical mă gândesc că aduce ceva şi cu ăsta. Oamenii nu sunt obligaţi să accepte părerea ta dar tu trebuie să ai o părere şi mult mai bine dacă o exprimi, eu nu aş insista pe convingerile mele şi nici nu aş isca ceartă purtând discuţii contradictorii cu persoane care este clar că acceptă doar ceea ce gândesc şi nu ar asculta părerea altora. Tupeul dă afară din cei care se hrănesc cu el.Nu o să vorbesc acum de România şi despre ceea ce promovează.Un băiat bun este acel gen de băiat care stă în urma fetei purtându-i geanta şi sacoşele la ieşirea din mall.Un băiat de treabă nu ar face asta...Da, în liceu este mai dificil, mai ales când ai în jur persoane cu care nu te identifici în nici un fel dar dacă eşti puţin deştept vei şti când să îţi dai drumul la gură. Poţi oricând să mă critici sau să spui ceea ce vrei.
O noapte plăcută!

| Gloow a răspuns:

Fi tu insuti si nu incerca sa atragi prea tare atentia, poate un pic indraznet, si cred ca orice fata ar fi fericita cu un baiat ca tine. sper ca te-am ajutat cat de cat paa big grin