| m4n1ak a întrebat:

Peste cateva zile ma intalnesc cu o fata pe care o plac. Stiu ca si ea ma place, mult. Ne vedem pentru prima data, ne-am cunoscut prin mesaje, vorbim de ceva timp.
Va fi cu o prietena ei cea mai buna, si nu stiu ce sa fac, unde sa mergem.
Nu am avut prietena pana acum nu stiu ce sa fac, sugestii? Sunt putin mai timid
M-am gandit sa mergem in parc sau la un suc, e bine? Si sa o iau in brate sau? Nici nu stiu ce subiecte sa abordez

Apreciez cine ma poate ajuta happy

Răspuns Câştigător
| TraianCostea a răspuns:

Din moment ce nu ai mai avut prietena presupun ca esti tanar (13-15 ani). Daca ma insel in privinta varstei tale imi cer iertare. In primul rand, cu multe fete nu e o idee excelenta sa te vezi prima data la un suc, pentru ca frumos ar fi sa platesti tu, dar de obicei ea nu va vrea de la prima intalnire si oricum va veni si prietena ei, deci o sa fie usor complicat. Parcul suna bine, dar ai grija sa alegi ora 5 daca se poate, pentru ca nu este cald. Mai devreme ar fi cel mai devreme 4, iar mai tarziu este usor riscant. Daca este genul de fata care are ora de intrare in casa (cum sunt multe la varste fragede) vei ajunge sa o vezi in jur de 2 ore iar apoi sa trebuiasca sa plece...va fi putin aiurea pentru ca nu vei apuca sa vorbesti prea multe si sa va obisnuiti unul cu altul. Nu face lucruri ciudate, nu te da mare, vorbeste mult despre ea. FA UN DUS INAINTE (scuze, probabil nu era nevoie sa iti spun, dar am vrut sa fiu sigur). Condu-o inspre casa. O iei inbrate doar cand o lasi si pleci acasa, asta daca nu te ia ea pe tine, atunci normal ca faci asta. Nu te astepta la multe si nu face multe...este nevoie sa va vedeti mult ca sa iasa ceva. Te asigur ca nu va deveni prietena ta din prima, chiar daca va scrieti de mult, este necesar si intalnirea fizica. Mult succes, sper ca am ajutat.

2 răspunsuri:
| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai cum zice si Traian nu te da mare vorbeste arata ca ai simtul umorului. Nu fa lucruri ciudate. Cred ca in parc e cel mai ok sa faceti o plimbare. Din pacate va trebui sa o bagi putin in seama si pe prietena ei buna sa o impresionezi si pe ea. Va avea un cuvant greu de spus la inceperea relatiei pentru ca va fi intrebata ce parere are despre tine.

| IMPLICAT a răspuns:

Ce naiv esti ma, pentru ce Dumnezeu ai permis ca ea sa mai vina cu cineva?

Doar tu ai de pierdut, slabule!