| An0nim8 a întrebat:

Salutare. Am cunoscut de curand (cam 4 zile) o fata pe internet si e din alt oras. Am discutat dschis pana acum mi-a povestit diferite chestii.viata ei intima etc. Ea are 18 ani iar eu sunt ceva mai mare. As vrea sa o intalnesc. Cum ma sfatuiti sa procedez la prima intalnire? As fi tentat sa ii iau un buchet de flori, dar ma intreb ce ar face cu el daca ne plimbam prin oras? O sa se care cu el? cum sa procedez?

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pai daca tot vrei sa-i iei un buchet de flori, il cumperi si eventual il lasi in masina la tine intre timp.

| GreenVoid a răspuns:

Ii iei o floare si gata.Cu firul scurt de preferat ca sa l duca mai usor.Gestul conteaza nu trebuie s o dai pe spate acum cu ditamai buchetu.

| Mihaelablabla a răspuns:

Pai nu te duci cu nimic laughing Vezi daca o placi cu adevarat la intalnire si stabileste in traseu si o florarie si discutati pe tema asta.
"Uite ce frumosi sunt freziile/trandafirii aia, nu?"
"da, asa e"
"care este floarea ta preferata?"
"x"
"hai sa vedem daca au"
Intrebi si ii cumperi. Asta o sa o dea pe spate mai tare big grin

| Mihaella49822 a răspuns:

Dupa parerea mea,la prima intalnire,spun ca s-ar bucura foarte mult pentru acele flori, ii poti lua o ciocolata milka in forma de inimioara, pentru o fata conteaza mult gestul, adica iti dai seama cat de mult te doreste acel baiat.Ce pot sa-ti mai spun? laughing Ai grija sa nu fortezi nota, sa nu pari ceea ce nu esti.Multi baieti la prima intalnire sunt falsi, ea trebuie sa te cunoasca asa cum esti tu! happy