| Beea18 a întrebat:

Am o intrebare. Daca impreuna cu mama mergem la doctorul de familie sa imi dea trimitere la ginecolog, dar la ginecolog merg singura, doctorul ginecolog imi poate informa parintii ca nu mai sunt virgina? Sau pe doctorul de familie? Mentionez ca am 18 ani.

Răspuns Câştigător
| Minniie a răspuns:

Bună! Doctorul ginecolog nu poate da informaţii cu privire la "intimitatea" ta. Mai ales că ai peste 18 ani. În mod normal peste 16 ani deja se păstrează confidenţialiatatea şi în cazul în care mergi cu unul din părinţi. Adică dacă mergi cu mama, ginecologul îi spune să aştepte afară şi poate intra doar cu aprobarea din partea ta. Fi fără grijă, informaţii confidenţiale nu se oferă părinţilor.

5 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Nu cred astalaughing
Imi vine sa mor cand vad tot felul de oameni care la 18 ani se tem de parinti.laughing Stupid.
Dar nu are de ce sa ii anunte pentru ca esti MAJORA!

| Beea18 explică (pentru wolder):

Nu e vorba ca ma tem de parinti.dar din punctul meu de vedere asta tine de propria mea intimitate, nu neaparat ar fi un lucru de zis unui parinte doar in cazuri speciale. pe urma poate apar momentele intre parinti si copii nu prea confortabile sau isi schimba parerea despre propriul copil sau incep sa delireze cu gandirea, ca pana la urma urmei pe vremuri era altcevahappy

| wolder a răspuns (pentru Beea18):

Da, ai dreptate si tu, dar eu sunt de alta parere chiar nu-mi pasa ce cred parintii despre mine sau despre orice altcevaoh go onlaughing Si de aceea am dat acel raspuns big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai 18 ani sunt informatii confidedentiale. Esti majora din punct de vedere legeal doar tu ai acces la ele. Si la 18 ani nu ar trebui sa iti mai fie asa frica ca nu esti virgina.

| Dany_Daniel_1998 a răspuns:

Ii poate informa doar daca vin si ei cu tine sau daca ii zice doctorul de familie sa ii zica altfel daca te duci singura nu ai nici o problena mult succes