| smileysmiley a întrebat:

Am o intrebare la care va rog sa raspundeti cu intentie nu pentru a critica sau orice altceva. Eu plac pe un baiat care e in clasa cu mine si care sincera sa fiu il caracterizez ca pe un nesimtit.porc.care isi bate joc de sentimentele la fete.straight face dar totusi ii iubesc ochii:X...In fine.
Acum cateva zile un baiat de treaba de la a8a [eu sunt clasa a7a] eram la magazin si ma "batea" pe umar...adica sa ma intorc la el si el nu zicea nimic...adica el poate vroia sa ma bage in seama.si eu i-am facut la fel. De baiatu ala ii place unei colege de ale mele mult. Si de atunci cand aud numele lui mi se furnica ceva in stomaclaughing intelegeti voi. dar asa din senin.
Si aseara el i`a spus unui coleg de`al lui s`o intrebe pe colega mea. fata aia care il place.id meu. Si eu i-am dat ignore ca nu vroiam id lui si pana la umra m`a rugat frumos sa-l accept prin intermediul ei. Si l`am acceptat si el mi-a spus foarte sincer ca ma place.si ca el nu e genu de baiat care sa ma ia cu "iubi" si alte cele ci imi spune lucrurile pe fata. Si am facut conferinta eu, el si fata aia si el tot zicea ca ma place si daca eu nu-l plac ma intelege...si el nu e genu de baiat care sa fie smecher... e foarte de treaba.nu se laura singur cum face asa zisul baiat pe care il plac eu.
Si acum eu nu pot sa`mi dau seama daca el ma place. mi-a spus si de fata azi afara ca vrea sa fie cu mine iar eu nu i-am raspuns.colegele mele se roaga de mine sa accept sa vad cum se comporta...etc
Voi ce sfat imi dati? Eu sincersa sa fiu nu stiu pe care dintre ei plac.eu cum as putea afla si vorbesc serios.Parca totusi flacara pentru colegul meu se amelioreaza. dar pentru el nu stiu ce sa spun...
Va rog ajutati`macrying

3 răspunsuri:
| sssss a răspuns:

Pai cum a spus si Mistakes4you el ar fi baiatul potrivit pentru al uita pe colegul tau din cate ai spus simti ceva pentru baiatul acesta chiar daca nu sti ce.Eu spun ca ai putea sa incerci sa vezi ce iese. Daca te-a intrebat de fata cu colegele tale daca vrei sa fi cu el e evident ca te place nu?happy. Eu zic sa incerci. Iar cat despre colegul tau...nu incerca sa traiesti o iubire imposibila chiar daca il vezi atata timp si e langa tine dar stii ca nu va fi niciodata pentru tine. e cel mai dur sentiment.am trecut si eu prin asta, de fapt inca trec.sad

Hai succes si sa ne spui ce se mai intampla!>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tipul acesta te va ajuta sa uiti cu siguranta de baiatul care se joaca cu sentimente daca nu esti pregatita nu accepta roagal sa iti dea tip dar in acelasi timp inteteste discutiile cu el iar cat despre spargatorul dde inimi nu te lasa dusa de val asa numita iubire pe care o simti tiu este un sentiment de admiratie si de incercare a creierului tau sa iti testeze oarecum abilitatile iar flacara nu e altceva decat cina ta.(glumeamwinking ea o sa se stinga in cateva zile)dupa daca esti pregatita poti fi cu acel baiat dar testeazal un pic gen daca eu as accepta tu ce ai face s-ar schimba ceva daca spui ca nu esti genu cu iubi si puiu. hai ca mai vezi u succes ca esti fata desteapta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timp