| Veronica077 a întrebat:

Buna dragilor! Acum 2 saptamani va vorbeam despre cat de mult imi place de un baiat,azi regret faptul ca nu i-am spus ceea ce simt pentru el atunci cand a trebuit, pentru ca l-am pierdut.Asta e, viata merge inainte! In gasca mea de prieteni exista un al baiat acesta este cu 2 ani mai mare ca mine,si imi da semne ca ma place,ne tachinam,ne batem (in joaca),insa nu pot sa accept sa fiu cu el intr-o relatie,deoarece desi nu mi-a spus stiu ca si prietenei mele ii place de el,mi-a dat seama dupa cum se comporta cand e in preajma lui, am intrebat-o daca ii place de el si mi-a spus ca nu insa stiu ca ii place.Si mai exista inca un motiv desi imi da de inteles ca,cu mine se poarta diferit,el e genu de baiat pe care azi il vezi cu o fata, maine cu alta.Nu stiu ce sa fac? Help mee plss!

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai cuminte si poarta-te ca o adevarata domnisoara! Nu esti inca in postura de a alege tu.

| Veronica077 explică (pentru neutrino):

Adica nu sunt in postura de a alege eu? Ce sa aleg eu?

| Someoneeene a răspuns:

Viata nu se termina la un baiat!(ma refer la "asta-i viata" tu trebuie sa te gandesti mereu ca mai sunt baieti potriviti tie) Un baiat te poate parasi pentru alta fata, insa prietena ta nu te va trada niciodata. E o lege universala "Un/o iubit/a gasesti adesea, insa un/o prieten/a adevarat/a gasesti 1/1.000.000".

| cristiplm a răspuns:

Daca vrei sa suferi in caz ca esti sensibila, pune.te cu el ✌️ dar risti si sa te certi cu prietena ta happyhappy mai bine mai astepti ca nu.ti cade nimic daca mai stai vreo 2 saptamani fara iubithappyhappy

| Veronica077 explică (pentru cristiplm):

N-am inteles partea cu "nu-ti cade nimic daca mai stai vreo doua saptamani fara iubit"?! De ce sa mai stau doua saptamani?

| tputpu11 a răspuns:

In legatura cu prima parte. Trebuia sa ii spui baiatului ce simti, daca ai sentimente si nu le spui, degeaba le traiesti, si vezi tu, decat sa regreti ca nu ai spus o mai bine sa regreti ca ai spus o.
Daca iti place de baiatul asta cu 2 ani mai mare ca tine,daca iti place mult,incearca sa vorbesti cu prietena ta si sa ii explici ce simti pentru el,poate v a intelege,dar daca nu,si iti v a face faze atunci aia nu iti este o prietena adevarata! Si eu am patit o. Si gandeste te,eu nu stiu, tu stii. Care dintre voi a inceput sa vorbeasca prima cu el, de care ii placea prima data? Daca tu esti aia, si prietena ta se baga peste voi, inseamna ca ii este ciuda pe tine!

| Veronica077 explică (pentru tputpu11):

Pai ideea e ca ea a inceput sa iasa de mai mult timp cu el pe afara, insa ea are 17 ani si el se poarta cu ea ca cu un copil adica nu o prea baga in seama.Insa cu mine de cate ori ies afara, tot incerca sa faca lucruri care sa ma enerveze, cauta motive sa vb.