| lucian_9242 a întrebat:

Salutare.am o intrebare pentru baieti, dar si pentru fetebig grin, voi la ce varsta ati vrea de gand sa va casatoriti?big grin

12 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Sunt fată şi teoretic, nu am de gând să mă căsătoresc. Dacă însă aş face-o, ar fi pe la 26-27 de ani.

| Bojthe a răspuns:

Salut Lucian acum am 13 ani si am de gand sa ma casatoresc pe la 25. 30 pentru ca sti ca dupa casatorie urmeaza urmeaza un copil sau mai multi si doresc sa ii pot oferi o casa o stabilitate puls ca doresc sa-mi traiesc viata nu sa schimb scutece de la 18 aniwave
tu la ce varsta?

| Dumnezău a răspuns:

Nu planuiesc sa ma casatoresc vreodata.De pe acum simt ca explodez cand vad cum te sapa ca niste aluviuni rutina si certurile casatoriei,problemele ce apar pe parcurs, atat de ordin social, cat si psihic.In plus,nu-mi plac cu niciun chip nuntile, nu pentru ca ar fi costisitoare sau mai stiu eu ce, ci fiindca la noi in tara sunt de prost-gust.Cum ca-cat sa le pui tu, ca preot, coroana alora doi; mi se pare extrem de nepotrivit.Nu-mi plac nici obiceiurile romanesti de nunta, toata tarasenia aceea plictisitoare, iar casatoria aduce cateodata nefericire.Pe langa asta a spus si Philip DeFranco (sxephil) a dupa mariaj te ingrasi-si asta e dovedit stiintific.Deci,nu am de gand sa devin un grasau.Se poate trai cu o persoana pe care o iubesti si in concubinaj, desi tot spun ca intervine rutina si aceea e fatala pentru orice relatie.Dar oricum nu-mi trebuie mie la casa peste 15-20 de ani pacoste-o femeie cu vreo doi plozi dupa ea; no sir! Pace!

| BaiatulAnonim a răspuns:

Probabil dupa 25 de ani big grin Ca pana atuncea suntem inca cruzi la minte, ne sta capul numai la petreceri, chefuri, distractie, fete cat mai multe si nu dispunem de maturitatea si angajamentul necesar de a intemeia si intretine o familie.

| Stefanistaaa a răspuns:

Cat mai tarziu. Asa e cel mai binewinking
Pe la 25- 26 de ani (dupa minebatting eyelashes )

| Paulla a răspuns:

Nu am de gând să ma căsătoresc. Din motive personale o relaţie de durată nu ar ţine în cazul meu. Oricum, cum a spus şi Jelli poţi trăi alături de cineva şi fără acte.

| Laura1995 a răspuns:

Dupa ce termina facultatea bineinteles.Cred ca inainte de 30 de anithinking

| BloodxD a răspuns:

Păăi,după mintea mea, ar fi pe la 27-28...sau deloc.Nu prea mă încântă ideea.

| SexyAnon a răspuns:

Bună, sunt fata si aş vrea pe la vârsta de 27-28 de ani! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am de gand sa ma casatoresc. Doar eu stiu cat a suferit mama din cauza divorturilor. A fost o procedura foarte complicata si extrem de costisitoare, complicata de a ramas fara jumatate din bijuterii. In fine, nu detaliez. In plus, costurile nuntii sunt foarte mari, uriase, sunt nunti de sute de milioaneeee! Pot sa traiesc excelent alaturi de persoana iubita fara niste acte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine crezi că se gândeşte la asta?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E frumos sa fi parinte de tanarhee hee deci cam pe la 26 cam asa.dar nu sti niciodata cum iti e destinul big grin