| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, am o problema cu tatal meu, nu il mai suport! De fiecare data cand avem musafiri incepe sa zica " ##### ( numele ) nu isi face temele etc. ) desi am media 9.46. Ma de rahat in fata fiecarui musafir care ne trece pragul, cand iau note de 6-7 imi face scandal si dupa aceea cand afla ca am mai luat vreo nota asemanatoare, ma intreaba " da' de ce nu imi spui ce note ai luat? " La general n-am note mici, dar mi se mai intampla sa ma prinda ca nu invat laughing Apoi cand il intreb daca pot sa ies afara imi spune " Nu " si dupa il intreb " De ce? " si el " Ca asa vreau eu ". Cand sunt doar eu cu el acasa nici nu ma baga in seama si nu imi zice nimic, dar cand vine si mama incepe sa ma critice si sa fie strict... Si apoi ma mai deranjeaza ca el ca stă si stă degeaba, nu face nimica numai stă, nimic in casa, nu face curat nimica sau daca face se intampla odata la 1000 de ani, sa nu mai zic ca se certa cu toata lumea, rude, vecini etc! Daca puteti sa ma ajutati cu sfaturi big grin Si multimesc ca ati citit pana aici laughing

1 răspuns:
| Anonin98 a răspuns:

Am uitat sa spun ca refuza oroce dialog, cand incerc sa vorbesc cu el ma mistocareste si uneori mai da in mine, dar dupa zice " hai ca am gresit hai sa ne impacam " asta o face doar ca sa nu ii zic mamei ca ma loveste. Ce sa mai zic, se poarta mai frumos cu cainele pe care il avem decat cu mine