| MarryMarr333333333 a întrebat:

Hei. Am o problema cu o colega de la scoala, cu mine in clasa. Nu ma lasa in pace. Din orice as face se baga si ea si incepe sa ma critice. Si nu fac cine stie ce lucru adica glumesc cu unele persoane si pe ea o deranjeaza acea gluma desi si nu i-o adresam ei. Si am mai observat ceva, atunci cand iau o nota mai mare ca ea gaseste din orice motiv de cearta, atunci cand ia ea o nota mai mare ca a mea ( ceea ce se intampla foarte rar) se da pe langa mine si imi vorbeste. Iar atunci cand se cearta cu mine dupa vreo cateva minute vine si imi cere ajutorul la ceva sau vorbeste cu mine.
Va rog da-ti-mi un sfat, nu o mai suport.
P.S. Am 12 ani, sunt in clasa a 6 - a.

Răspuns Câştigător
| DeathOfDreams a răspuns:

Eu sunt în clasa a10-a și am o colegă imatură.
La fel ca și în cazul tău, comentează mereu și încearcă mereu să critice.
Îți dai seama că nu mă cobor la nivelul ei și câteodată o ignor. Dar câtedată mă pufnește râsul când văd cât de prostuță poate fi.

Dar uneori, însă, firea mea încăpățânată nu se poate abține și mereu îi închid gura cu vreo replică. În felul ăsta, acum are câteva ezitări înainte să-și deschidă gura.

Și totuși, uneori îmi cere ajutorul.
Cea mai bună soluție e să-i demostrezi că ești mai deșteaptă ca ea, așa că ignor-o.
Tipele de genul sunt imature și geloase.

1 răspuns:
| DryIce a răspuns:

Pupo. Daca nu te lasa in pace te iubeste. Mai sunt si fete pe invers laughing poate nu la 12 ani da nu se stie big grin