| DovleacTurbat a întrebat:

Salutare, am o problema. Deci am 1 hard-disk cu windows 7 proaspăt instalat si inca un hard cu windows xp ambele conectate la pc. Cum fac să formatez hardul cu win xp? deoarece in momentul de fata pc-ul ruleaza cu 2 sisteme de operare.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Din windows 7 click dreapta pe partitia cu xp si o formatezi.

| DovleacTurbat explică (pentru Intruder19):

Am incercat, dar nu merge... Imi spune că nu poate sterge fisiere de sistem, ma gândeam la vreun program ceva de formatare.

| Intruder19 a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Poti folosi un Cd cu windows 7 iar in momentul cand ajungi la partitii doar formatezi partitia cu XP si dupa dai restart si ar trebui sa iti intre direct in windows 7.