| Razvy197 a întrebat:

Salutare.Am venit cu o poveste trista crying...Luni mi-a murit catelusul sad.Am venit de la scoala si mama mi-a spus ca l-a calcat o masina crying...Il iubeam foarte mult straight face
Problema mea este ca in fieacare zi plang de dorul lui.La un moment dat cand stau imi amintesc cum statea si dormea ...sau cum se juca,si acum nu mai este.Nu pot sa il uit straight face:straight face...Ce as putea face sa nu mai plang straight face
Mama a zis ca o sa ne i-a altul, dar totusi...
Funda cel mai bun raspuns

4 răspunsuri:
| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Imi pare foarte rau pentru catelusul tau si eu as plange mult dupa al meu daca ar murisad. Faza e ca chiar daca iti cumpara mama ta altul nu il poti inlocui cu celalalt.Se mai intamplasad. Trebuie sa fi foarte atent pe unde merge si ce face. Poate catelusul cel nou o sa te ajute sa iti mai treaca supararea.Pa,pa;(

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Stiu prin ce treci si chiar daca ti-ai lua alt catel, nimic nu-l va putea inlocui pe primul. Insa, timpul va vindeca ranile, iti spun asta din experienta, pentru ca si eu mi-am pierdut un catel acum 4 ani, in ajunul Craciunului, calcat tot de masina.
Singurul sfat pe care ti-l pot da este sa fi puternic si sa faci abstractie de lucrul asta, pentru ca numai tu iti poti controla starile astea, totul porneste de la psihic si tot acolo se stopeaza cele mai multe lucruri.
Sper ca te-am ajutat!

| IaMwHoIaM3 a răspuns:

Nu fi trist! Daca plangi nu o sa il faci sa se intoarca inapoi. Si eu as plange daca cainelui meu i s-ar intampla ceva, dar gandeste-te ca daca o sa ai alt caine si asta o sa te ajute sa uiti de pierderea celuilalt. O zi buna!

| Crisotemi a răspuns:

Stiu sad e urat mult de tot...
cumpara-ti alt catelus ^^ si sa vezi ca incet incet o sa i-a locul celuilalt si o sa stai mai bine
:* un pupic