| Mona56456745 a întrebat:

Sunt atat de dezamagita, simt ca nu mai pot face fata situatiei. Imi place atat de mult de un baiat cu care nu mai sunt, nu doar ca imi place, m-am indragostit orbeste de el.

Am avut cu el o relatie frumoasa timp de 4 luni. Pot spune ca a fost cea mai frumoasa relatie a mea. Cele mai frumoase momente. Vorbea atat de frumos cu mine, imi acorda tot timpul din lume cat se putea, el nefiind de la mine din oras venea cat de des putea, ne vedeam de 2-3 ori pe saptamana si de abia asteptam sa vina sa il vad.Sa il strang in brate. Cateodata venea si statea 1 jumatate de ora si plecam acasa fericita ca l-am vazut putin, cat puteam. Vorbeam mereu si imi spunea cat de mult tine la mine.De-abia asteptam sa vina seara sa ma sune de noapte buna. Sa ma trezesc si sa vad mesaj de la el.Asta se intampla la inceput. Sincera sa fiu prima data eu eram mai nepasatoare si nu imi placea sa imi "arat" sentimentele cu toate ca ma indragosteam pe zi ce trece de el. Dupa care toate s-au schimbat peste noapte.Intr-o zi pur si simplu nu am primit nimic de la el.Si l-am bagat eu in seama. Sa va spun ca inainte el ma baga mereu primul in seama. Dupa ce il bagam eu, el imi raspundea la fel de frumos, asta vreo saptamana. Apoi ne-am racit din ce in ce mai mult.Nu mai vorbeam.I-am spus ca e rece, l-am intrebat ce are si mi-a spus ca pur si simplu are treaba si nu poate sa ma sune nonstop sa il sun eu. Odata nu am vorbit 2 zile. si mi-am calcat pe orgoliu si i-am trimis mesaj ca mi-e foarte dor de el.Mi-a spus ca lui ii este, a sunat exact asa " Si mie de tine.:\ "

Dupa care iar nu am vorbit si mi-a lasat mesaj, i-am raspuns. au fost seri in care i-am spus ca mi-este atat de dor sa-l vad si vreau sa vina sa ne vedem. El nu mai avea masina intr-un timp si intelegeam ca nu poate, dar atunci avea si tot gasea scuze. Il inteleg pentru ca de multe ori a venit la ore tarzii sa ne vedem. O data m-am suparat pe el ca nu ne vazusem 1 saptamana si nu am vrut sa mai vorbesc cu el, iar peste o ora aproximativ m-a sunat si era la mine in fata. Face cam 20 de minute pana la mine cu masina. Dupa asta nu am mai vorbit, mi-era dor de el in ultimul hal.Prima data cand am plans dupa un baiat. I-am dat mesaj sa vad ce face dupa 3-4 zile in care nu am vorbit si m-am bucurat cand mi-a spus ceva de genul "off, credeam ca nu imi mai scrii odata".i-am spus ca vreau sa ma caute si el atunci.Si de atunci nu am mai vorbit. Pur si simplu. El a luat bacul, a intrat la facultate. Este diferenta de 3 ani jumate intre noi. Dupa ce a luat bacul l-am felicitat si de atunci nimic. Asteptam macar sa-mi spuna ca a intrat la facultate, dar nimic. Ma sufoc de dorul lui, simt ca nu mai pot pur si simplu.Ma omoara indiferenta lui, mi-e teama ca m-a uitat. Nu il pot intelege.Nu il inteleg daca mai simte ceva pentru mine.Cand mi-a spus ca a crezut ca nu-i mai scriu o data ce a in semnat? ca inca tine la mine si vrea sa vorbim m-am gandit. Dar acum de ce nu ma mai cauta? M-am saturat sa plang mereu.Sufar atat de mult, mi-e dor de el in ultimul hal. Nu mai am chef sa ma aranjez, sa ies. Nu am iesit in oras de mai bine de o luna. Simt ca nu mai are rost nimic. La scoala incep sa scad din ce in ce mai mult.Am luat o serie de note proaste.Ma intreaba profesorii daca ma simt bine, prietenii la fel.M-am saturat sa ma prefac ca sunt bine cand de fapt eu de-abia astept sa ajung acasa si sa plang. Mi0e foarte dor sa vorbesc cu el. Cel mai rau ma doare faptul ca a venit in liceu si nici macar nu a venit sa vorbim.Astteptam atat de tare sa vina ziua mea.sa vorbesc cu ell putin.Credeam ca imi va zice la multi ani.Dar nu mi-a spus.O data cand nu vorbeam, eram mereu intrata pe watsapp, si mi-a lasat mesaj "Cu cine tot vorbesti de stai intrata. nu vezi ca eu intru doar cand vorbesc cu tine." nu il inteleg deloc. daca nu mai vorbeam de ce mi-a lasat mesajul? inca tine la mine? Nu stiu ce sa mai cred. Vreau sa il uit dar pur si simplu nu pot.Au trecut 2 luni de cand nu am vorbit.Ma simt inutila...

Sunt atatea de povestit, as sta ore la rand sa vorbesc despre el.Imi face placere.

Simt ca ma sufoc, plang si plang. ma mint singura ca e bine cand de fapt nu e. Simt ca l-am pierdut si ma doare faptul ca ar putea vorbii cu altcineva.

Va rog daca va face placere sa ma ajutati cu un sfat. ma simt atat de trista.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa il recuceresti. Sa il faci sa regrete ca nu mai e cu tine si sa se aproprie iar de tine. Ajuta-l la teme. Suna-l. Da-i mesaj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relaţia voastră e gata, nu te mai minţi, era încheiată de acum 2 luni.
E clar că nu mai vrea nimic cu tine.
Sună-l, că să lămuriţi lucrurile, spune-i tot ce crezi, ce simţi, e mult mai uşor să suporţi aşa. Ai nevoie de "closure".

| lovecats123 a răspuns:

Lipsa comunicarii duce la asa ceva.Trebuie sa discutati... daca tot venea el la tine ce ar fi sa mergi tu de data asta la el.Pot fi multe motive pentru care te ignora.Fie ca a gasit pe altcineva fie ca s-a suparat din anumite motive.Probabil a intervenit o barfa, distanta sau faptul ca il stresai mereu cu mesaje.Nu stiu! De aceea trebuie sa vorbiti sa clarificati lucrurile.

| Mona56456745 explică (pentru lovecats123):

Dar am tot incercat sa vorbesc cu el ultimele dati. Eu il intrebam ce are, de n ori l-am intrebat. Si raspunsurile erau "Daca conduc cum vrei sa-ti raspund mereu" sau "Am dormit" Sau "Am avut treaba".NU am cum sa ma duc la el.El e la facultate nu mai este acasa. si nu sunt din Bucuresti. Nici macar nu stiu daca vrea sa vorbim, cred ca nu vrea daca nu mi-a spus nici la multi ani de ziua mea... Nu stiu ce sa mai cred. Pe wapp intra doar o singura data pe zi. eu incerc sa nu ma mai gandesc la el dar sincer nu prea pot.

| denisman a răspuns:

Incearca sa va impacati, flirteaza cu el, sa iesiti la un suc, o cafea etc. si poate o sa se intoarca la tine. Spor la treaba

| Mona56456745 explică (pentru denisman):

Nu ai inteles. Eu simt ca el nu vrea sa continuam.De aceea nu vreau sa il mai caut sau sa il deranjez.Incerc sa il uit, dar nu prea pot si nu stiu cum

| Irina3pouzeltov a răspuns:

Cel mai bine e sa il uiti.
Stiu... nu poti dar gaseste-ti o ocupate in loc sa plangi si sa te ganesi la el. Fa un sport, asculta un nou gen de muzica, apuca-te de horror.
Din partea mea e un dobitoc si nu te merita. Am trecut si eu prin asta.

| Mona56456745 explică (pentru Irina3pouzeltov):

Daca ar fi atat de usor.